SEO Fiyatları

SEO fiyatları yapılacak olan işlemden sektöre, anahtar kelime sayısından rekabet durumuna kadar birçok hususa bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Örneğin bir e-ticaret sitesinin SEO fiyatı ile blog ya da kurumsal bir sitenin SEO fiyatı birbirinden farklı olacaktır. Bu konuda en net cevabı alabilmek için SEO uzmanının internet sitenizi incelemesi, anahtar kelimelerinizin mevcut sıralamasını kontrol etmesi ve rakiplerinizi analiz etmesi gerekmektedir.

Ardından SEO danışmanı beklentilerinize ve isteklerinize göre bir SEO stratejisi geliştirir, buna yönelik çalışmalar yapar.

SEO Fiyatları için Teklif Al

SEO Fiyatları için teklif al.
SEO Fiyatları
Güncel SEO Fiyatları hakkında teklif almak için bilgileri girin.

SEO Fiyatları Ne Kadar?

2023 yılı SEO Fiyatları, hedeflemeler ve rekabet düzeyine göre değişmekte olup 3.750TL+KDV düzeyinde başlıyor. Başarılı ve garantili bir SEO çalışması için minimum 6 aylık çalışma yapılması gerekir. Bazı durumlarda ise tek seferlik veya kısa süreli SEO çözümleri de mümkün olabiliyor. Size en uygun çözümlerimiz için ücretsiz teklif alınız.

SEO fiyatları, genel olarak SEO paketi halinde sunulsa da; siteye özel çalışmalarda fiyat belirleyebilmek için analiz yapmak gerekmektedir. Çünkü her bir sitenin ihtiyacı, hitap ettiği kitle ve sektörü birbirinden farklıdır. Örneğin sağlık siteleri için reklam yasağı bulunduğundan dolayı, SEO alanında yoğun bir rekabet bulunmaktadır. Doğal olarak bir sağlık sitesi SEO’su ile blog sitesi SEO’su arasında büyük bir strateji farkı olacaktır.

Bunun yanı sıra e-Ticaret sitelerinin SEO stratejileri de diğer site türlerine nazaran daha farklı olacaktır. Çünkü e-Ticaret SEO’su yapılırken her bir ürün için ayrı bir optimizasyon yapılır. Bunun yanı sıra her bir ürün kategorisi için de ayrı çalışmalar yapılarak otorite kazandırılır. Dolayısıyla siteye özel SEO fiyatları konusunda net bir bilgi vermek oldukça zordur. Aylık SEO fiyatları, SEO paketleri ve diğer tüm ücretlendirme şekilleri birbirinden farklıdır.

Ortalama bir SEO fiyatı belirlemek gerekirse,

 • düşük rekabet 3.750-5.000 TL
 • orta rekabet 5.000-9.000 TL
 • yüksek rekabet ise 9.000-15.000 TL

olarak düşünülebilir.

Eğer sitenize özel olarak bir çalışma yaptırmak istiyorsanız, bizimle iletişime geçerek bilgi sahibi olabilirsiniz. Yapacağımız ücretsiz keşif ve analizler ile size özel fiyat teklifi oluşturabiliriz. Ardından kısa süre içerisinde çalışmayı başlatabiliriz.

SEO Fiyatları Nasıl Belirleniyor?

✅ SEO Fiyatları:3750₺'den Başlayan Fiyatlar
✅ Garantili SEO:Performans Garantili SEO
✅ Raporlama:Aylık Raporlama
✅ Ön SEO Analizi:Ücretsiz

SEO çalışmalarında fiyat belirlerken sitenin türü büyük önem taşımaktadır. Örneğin daha fazla kişiye hitap eden siteler için SEO ücreti daha yüksektir. Fakat daha az kişiye hitap eden siteler için daha düşüktür. Bunun yanı sıra rekabet düzeyi, sektör ve hedef kitle de fiyat konusunda etkili olmaktadır.

 1. Sektör,
 2. Sitenin türü,
 3. Rakip sitelerin otoritesi,
 4. Anahtar kelime sayısı,
 5. Yapılacak SEO’nun türü (iç SEO – dış SEO)
 6. Rakip siteler,
 7. SEO çalışmasının kapsamı

Listeli kriterler SEO fiyatı belirlenmesi sürecinde oldukça etkili. Zira her bir kriter SEO çalışma stratejisini değiştirmekte, farklı işlemlerin yapılmasını sağlamaktadır.

SEO Çalışmalarını Nasıl Yapıyoruz?

SEO çalışması yapılmadan önce internet sitesinin mevcut durumunu, rakip analizini, anahtar kelimelerin mevcut sıralamasını kontrol ederek strateji oluşturmaktayız. Ardından sitenize özel bir yol haritası çizerek rakiplerinizden bir adım önde olmanız için çalışma sürecini başlatıyoruz. Yaptığımız tüm işlemler internet sitenize özel olup, doğal ve manuel çalışmaları içermektedir.

Hazırlamış olduğumuz strateji sayesinde internet siteniz arama motorlarında doğal olarak sıralama almakta ve daha fazla kişiye ulaşmaktadır.

Neden SEO Çalışması Yaptırmalısınız?

Kurumsal siteler, blog siteleri, e-Ticaret siteleri ve diğer tüm siteleri sürekli olarak rekabet halindedir. Özellikle arama motorlarının hayatlarımızda önemli bir yere sahip olmasıyla beraber, bu rekabet had safhaya ulaşmıştır. Bu rekabet ortamından sıyrılarak üst sıralara yerleşmek ve daha fazla ziyaretçi almak için de SEO çalışması yaptırılması gerekmektedir.

Bu SEO çalışmaları backlink, dış SEO, iç SEO, tanıtım yazıları ve benzeri birçok çalışmayı içerisinde barındırmaktadır. Bunun yanı sıra site içi optimizasyon da yapılan SEO çalışmaları arasında yer almaktadır. Örneğin yüzlerce ürünü bulunan bir e-Ticaret sitesi için SEO çalışması yapılacaksa; her bir ürün için tek tek optimizasyon yapılması gerekmektedir. Her ürünün açıklaması, görsel ögeleri, URL yapısı tek tek kontrol edilerek düzenlenmektedir.

Yalnızca e-Ticaret siteleri için değil blog ve kurumsal siteler için de benzer işlemler uygulanmaktadır. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli husus, işlemlerin sürekliliği ve güncel SEO algoritmalarına uygun şekilde yapılmasıdır. SEO çalışmalarını yaptırdığınız takdirde internet siteniz arama motorlarında daha üst sıralara ulaşarak, daha fazla hit almaya başlar. Bu da E-Ticaret ve kurumsal siteler için daha fazla müşteri, blog siteleri içinse daha fazla reklam geliri demektedir.

SEO fiyatları, uzun vadeli olarak size sağlayacağı avantajlar sebebiyle oldukça makul seviyededir.

SEO Çalışmalarının Faydaları

Profesyonel olarak yapılan SEO çalışmalarının faydaları arasında hiç şüphesiz sabit ve başarılı sıralama yer almaktadır. Dijital pazarlama, ADS çalışmaları ve diğer çalışmalar sürekli olarak maliyet gerektirirken, SEO çalışmaları sizin bu maliyetlerden kurtulmanızı sağlamaktadır. SEO fiyatları, bu noktada da avantajlıdır. SEO çalışmalarının diğer faydaları ise şu şekilde;

 1. Daha fazla hit alırsınız,
 2. Reklam maliyetleriniz düşer,
 3. Marka bilinirliği artar,
 4. Uzun vadede yüksek başarı sağlar,
 5. Hedef kitlelerinize ulaşırsınız,
 6. Rakiplerinizi geride bırakırsınız,
 7. E-Ticaret sitelerinin ciroları artar,

Bunlar SEO çalışmalarının faydaları arasında yer almaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

SEO paketi nedir?

SEO paketi, yapılan çalışmaların paketler halinde sunulmasıdır. Bu paketler birbirinden farklı özellikleri ve çalışmaları içerisinde barındırmaktadır. İhtiyaca göre paket tercihi yapılabilir.

SEO Fiyatları ne kadar?

SEO fiyatları, almış olduğunuz hizmete ve hizmetin detaylarına göre değişiklik göstermektedir. Örneğin hizmete ek olarak ekstra özellikler satın alınacaksa, ücret miktarı değişiklik gösterecektir. Bunun yanı sıra sitenin türü de SEO fiyatı konusunda etkilidir.

SEO fiyatları nasıl belirlenir?

SEO fiyatları, bir uzman tarafından yapılan analizler doğrultusunda belirlenmektedir. Mevcut durumunuz, hedef kitleniz, site diliniz ve sektörünüz bu konuda etkilidir.

Profesyonel SEO hizmeti nedir?

Profesyonel SEO hizmeti, uzmanlar tarafından sağlanmaktadır. İnternet sitesinin otorite kazanması ve daha fazla kişiye ulaşması için yapılan hizmetler bütününü kapsamaktadır.

Kurumsal SEO fiyatları nedir?

Kurumsal firmalar için teklif edilen SEO fiyatlarıdır. Fiyatlandırma, beklentiler doğrultusunda gerçekleştirilir. 2023 yılı için ortalama olarak aylık 7500-15000TL aralığındadır.