Dijital Pazarlama Danışmanlığı

Dijital pazarlama danışmanlığı, firmaların internet sistemlerini daha verimli bir şekilde kullanmasına, böylece hedef kitlesine daha iyi bir biçimde ulaşmasına yardım eder.

İnternetin insan hayatına girmesi ve etkinliğinin artması ile beraber, dijital pazarlama yeni bir iş kolu olarak önem kazanmıştır. Böylece firmalar, hedef kitleleriyle fazla etkileşim kurabilmekte, 7/24 ürün satabilmektedir.

Ancak bir dijital pazarlama sistemine sahip olmak, anında verimli sonuçlar alacağınızı göstermez. Adımların doğru atılmaması, strateji olmadan hareket edilmesi sizi kötü tanıtır. Dijital pazarlama danışmanlığı, firmalara internet sistemlerine daha iyi adapte olmalarını sağlar.

Bu hizmetlerde her firma özel bir şekilde analiz edilerek onlar için en doğru stratejiler belirlenir. Böylece kendilerini daha verimli bir şekilde tanıtmaları sağlanır. Onuruzunonline.com, dijital sistemler üzerine sahip olduğu tecrübe ile internete daha iyi uyum sağlamanıza yardımcı olur.

Dijital Pazarlama Danışmanlığı Nasıl Yapılır?

Dijital pazarlama danışmanı, markanın internet ortamındaki tanınırlığını arttırmayı, müşteri kitlesini büyütmeyi hedefler. Bu sayede alınan kazançların olumlu etkilenmesini sağlar.

Her ne kadar firmalar kendi dijital pazarlama faaliyetlerini yürütebilecek olsa da danışmanlık artı ve eksi yönleri değerlendirerek daha iyi çözümler alınmasına imkan tanır. Temel olarak 5 adımda çalışmalar gerçekleştirilebilir;

 1. Firma potansiyelinin ölçülmesi: Markaların dijital pazardaki konumu belirlenir. Sektör gereksinimleri ve rakipler analiz edilerek, müşterinin artı ve eksi yönleri detaylı rapor halinde hazırlanır.
 2. Dijital pazarlama stratejisinin hazırlanması: Raporlar müşterilerin gereksinimleri ile birleştirilerek, nasıl bir adım atılması gerektiğine karar verilir.
 3. Dijital pazarlama planının yapılması: Faaliyetlerin etkili olabilmesi için bir plan hazırlanır. Burada hangi platformda çalışma yapılacağı, bütçenin nasıl harcanacağı gibi konular ele alınır.
 4. Çalışmaların yapılası: Planlar müşteri ile konuşulup onaylatıldıktan sonra çalışmalar kısa sürede gerçekleştirilir. Süreç esnasında markanın Pazar değişimleri not edilir.
 5. Değişim ölçümü ve raporlama: Dijital pazarlama danışmanlığı son aşamaya geldiğinde hangi çalışmaların yapıldığı, bütçenin nasıl harcandığı ve nasıl sonuçlar alındığı gibi konular ele alınır.

Tüm bu süreçlerin sonunda markanızın daha fazla tüketiciye ulaşması amaçlanır. Onuruzunonline.com, bu işlemleri başından sonuna kadar başarılı bir şekilde yönetir.

Dijital Pazarlamanın Farkları Nelerdir?

Dijital pazarlama ve geleneksel pazarlama tamamen farklıdır. Zira dijital pazarlama, tüketicilere web siteleri, mobil cihazlar ve sosyal medya platformları dahil olmak üzere herhangi bir sayıda dijital kanal aracılığıyla pazarlamayı içerir. Geleneksel Pazarlama’nın babası olarak kabul edilen Philip Kotler’in strateji mantığının geliştirerek Dijital Pazarlama’da uygulanması, iyi etkiler yaratmaktadır. Bundan ötürü, pazarlamanın temellerini bilen kişiler ile çalışmanız tavsiye edilir.

Bu yönüyle sadece web sitelerinde yapılan internet pazarlamasından da farklıdır. Dijital pazarlama,

 1. E-Posta Pazarlaması,
 2. İçerik Pazarlaması,
 3. Arama Motorları,
 4. Sosyal Medya,

Gibi araçlar ile müşteri çekmeyi hedefler. Ancak bu sektör oldukça geniş bir yapıya sahiptir. Dolayısıyla firmalar, dijital pazarlama reklamlarıyla aşırı doymuş bir dünyada kendilerini nasıl farklı kılacaklarını düşünebilir.

Dijital Pazarlama Danışmanlığı Neden Seçilmeli?

Dijital pazarlama danışmanlığı neden seçilmeli?

Dijital pazarlama danışmanlığı, firmalara internetteki varlıklarını daha iyi bir şekilde yönetilmesi konusunda yardımcı olur. Bunun yanı sıra şu gibi artıları da yer almaktadır;

 1. Dışarıdan bir bakış açısı: Danışman tutmanın ana nedenlerinden biri, dışarıdan bir bakış açısı elde etmektir. Olayları daha net ve her şeyden önce nesnel olarak görerek, buna göre bir çözüm sunabilir.
 2. Uzmanlık: Bir dijital strateji danışmanlık firması size UX, SEO, Sosyal Medya ve daha fazlası gibi pazarlama alanlarının uzmanlarıyla çalışma şansı verir. Bu alanlardaki uzmanlarla çalışılarak maksimum fayda ile kaynaklar optimize edilebilir.
 3. Maliyetler: Danışmanlık hizmeti, dijital platformları daha iyi şekilde yönetmenize yardımcı olur. Böylece maliyetlerden tasarruf etmenize daha iyi olanak tanır.
 4. Hız: Dijital pazarlama danışmanlığı firmaları, alanında profesyonel olarak çalışır. Bu nedenle uzmanlıkları, yaşanabilecek durumların çoğuna hakim olmalarından dolayı sorunları daha hızlı çözebilmelerini sağlayacaktır.

Ek olarak, düzenli raporlar ile dijital varlığınızın nasıl olduğunu görmenize de imkan sunar.

Dijital Pazarlama Neleri Kapsar?

Diijtal pazarlama firmaları,işlemlerini ihtiyaçlarına göre gerçekleştirilir. Bu bakımdan her projede farklı konular işlenebilir. Temel olarak,

 1. Sosyal medya yönetimi
 2. Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)
 3. Arama Motoru Pazarlaması (SEM)
 4. Google reklamları
 5. Facebook ve Instagram reklamları
 6. E-posta pazarlama
 7. İçerik pazarlama
 8. Mobil pazarlama
 9. Çevrimiçi halkla ilişkiler
 10. Sponsorlu içerik

Gibi işlemler gerçekleştirilir. Onuruzunonline.com böylece her firmanın gereksinimlerine çözüm sunar.

Sosyal Medya Yönetimi

Facebook, Twitter ve Instagram gibi sosyal medya ağları, global çapta milyonlarca kişiye hitap eder. İnsanlar zaman geçirmek ve eğlenmek için burada her gün düzenli şekilde vakit geçirir. İçlerinde her cinsiyetten, farklı yaştan kişi vardır.

Bu nedenle firmanızı tanıtmak istiyorsanız, sosyal medyanın söz konusu avantajı büyük bir fırsat doğurur. Eğer kurumsal bir hesap açarsanız onlara hitap edebilirsiniz. Marka tanınırlığını da böylece arttırabilirsiniz.

Ancak bir sosyal medya hesabı açmak, onu başarılı bir şekilde yöneteceğinizi göstermez. Aksine her gün saatlerinizi burada geçirmeniz gerekir. Bu da firmalar adına imkansızdır. Dijital pazarlama, bu konuda kişilere yardımcı olur.

Firma, sektörü ve rakipleri yakından incelenerek, onlar için başarılı bir sosyal medya hesabı oluşturulur. Özel stratejiler ile kendinizi daha iyi bir şekilde tanıtmanız sağlanır.

SEO Çalışmaları

SEO çalışması, dijital pazarlama yaparken önemli bir diğer diğer başlıktır. Zira insanlar işleri ne olursa olsun, genellikle arama motorunun ilk sayfasında bunu çözer. Bu durum ne kadar gerideyseniz, o kadar az tıklama ve görüntüleme alacağınızı gösterir.

Eğer sitenizin daha üst sırada olmasını istiyorsanız, SEO danışmanlığı size başarılı çözümler teklif eder. Site içi ve site dışı çalışmalar, ilgili web sitesinin eksikleri bulunduktan sonra yapılır. Bu esnada Google algoritmasına göre hareket edilir.

Böylece arama motorlarından daha iyi sıralama alabilir, kendi tanıtımlarınızı daha verimli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Google Reklamları

Reklamlar sadece geleneksel pazarlamada değil, dijital pazarlamada da önemlidir. Zira böylece insanlara daha kolay ulaşmanız mümkündür.

İnternet, günümüzde insan hayatında vazgeçilmez bir öneme sahiptir. Bankacılıktan eğlenceye kadar birçok şeyin yapılmasına izin verir. Bu nedenle insanlar her gün saatlerini burada geçirir. Dolayısıyla buraya reklam vermek, milyonlarca kişi tarafından görünmenizi sağlayabilir.

Google AdWords bu bakımdan oldukça önemlidir. Böylece internet siteleri ve YouTube’da daha fazla görüntüleme elde edilebilir. Dijital pazarlama danışmanlığı, bu reklamları daha verimli ve bütçenize uygun bir şekilde hazırlamanıza yardımcı olur.

Böylece daha etkili reklam çalışmaları gerçekleştirebilir, hedef kitlenize daha kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Onuruzunonline.com ile bütçenizi verimli bir şekilde değerlendirerek, başarılı sonuçlar deneyimleyebilirsiniz.

Facebook Ve Instagram Reklamları

Facebook ve Instagram, gün içerisinde yaygın bir şekilde kullanılan sosyal medya platformlarıdır. Buraya reklam vermek, görünürlüğünüzü kısa sürede arttırabilir. Her ne kadar kolay olsa da doğru bir planlama yapılmaması, bütçenizi boşa harcamanız anlamına gelir.

Dijital pazarlama danışmanı bunu önlemek, sosyal medyada daha iyi kendinizi tanıtmanız için size yardımcı olmaktadır. Böylece bütçenize göre bir strateji oluşturabilir, en iyi verimleri zorluk çekmeden alabilirsiniz.

E-Posta Pazarlama

E-posta pazarlama, günümüzde popüler dijital pazarlama teknikleri arasındadır. Bu hem bilgi vermek hem de re-marketing yapmak için tercih edilir. Ancak bu işlemlerin doğru bir şekilde planlanması şarttır. Böylece hedef kitlede istenen düşünceler daha iyi uyandırılabilir.

Özellikle nasıl bir metin yazılacağı ve görsel kullanılacağı doğru seçilmeli, müşteri profiline göre özel planlanmalıdır. Bilgilendirici ve kısa metinler ile insanların ilgisini çekebilir, onlara istediğiniz mesajları kısa sürede aktarabilirsiniz.

İçerik Pazarlama

İçerik pazarlama blog metinleri, ürün açıklamaları gibi hizmetler sunar. SEO uyumlu bir şekilde yapılan çalışmalar, arama motorlarında daha iyi sonuçlar almanıza yardım eder.

Bu bakımdan kurumsal sitenizde veya elektronik ticaret platformunuzda blog varsa, SEO çalışmalarına özen gösterilmiş içerikler hem müşterilerinize bilgi vermeyi hem de Google’da üst sıralara çıkmanıza yardımcı olur.

Ürün açıklamaları da müşterilerinize satmak istediğiniz malları daha iyi şekilde pazarlamanıza yardımcı olur. Ürünleriniz ayrıntılı biçimde incelenmekte, artı yönleri keşfedilerek profesyonel içerikler oluşturulmaktadır.

Mobil Pazarlama

Mobil pazarlama, dijital pazarlama işlemlerinin önemli bir adımıdır. Zira bu cihazlar, günümüzde yaygın şekilde kullanılır. İnsanların 7/24, zaman ve mekan fark etmeden internet eğirmesine yardımcı olur.

Dolayısıyla firmanızı veya ürünlerinizi tanıtmak istiyorsanız size büyük imkanlar tanır. Danışmanlık hizmetleri bunun nasıl olması gerektiği, strateji belirlenmesi gibi konularda sizlere öneriler sunar.

Böylece anlık bildirim, SMS mesajı, QR kodu, e-posta ve uygulama içi reklamlar daha verimli biçimde kullanılabilir.

Dijital Pazarlama Danışmanlığı Firmalarının Özellikleri Nelerdir?

Dijital pazarlama danışmanlığı firmalarının özellikleri nelerdir?

Dijital pazarlama danışmanlığı profesyonel bir hizmet olarak sunulmaktadır. Bu bakımdan firmamız şu gibi özellikleri ile farklılık oluşturarak gereksinimlerinize kısa sürede verimli cevaplar vermektedir;

 1. Dijital Sistemler Üzerinde Yeterlilik
 2. Pazarlama ve Dijital Pazarlama Bilgisi
 3. Metin Yazarlığı
 4. Araştırma Becerisi
 5. İletişim Yeteneği
 6. Detaycılık

Böylece daha iyi sonuçlar almanıza yardımcı olmaktadır. Hizmetimiz kapsam itibari ile şu gibi çözümler sunmaktadır;

 1. Yeni kurulan işletmeler için en uygun iş modellerinin belirlenmesi
 2. Müşterilerin iş modellerine dayalı uygun dijital pazarlama stratejileri geliştirme
 3. Müşterilerin mevcut dijital pazarlama stratejilerini değerlendirmek ve buna göre iyileştirmeler önerme
 4. Müşteri katılımı için en iyi fırsatları sağlayacak sosyal medya kanallarını belirlemek için markaların hedef müşterilerini değerlendirme
 5. Müşterilerin pazarlama bütçelerini değerlendirme ve harcamaları buna göre çeşitli pazarlama ihtiyaçlarına tahsis etme
 6. Müşterilere yeni web siteleri ve uygulamalar başlatma konusunda yardımcı olma
 7. Müşterilerin arama motoru performansını etkileyen çeşitli sorunları belirlemek için SEO denetimleri yapma
 8. Müşteri katılımını teşvik etmek için yeni fırsatların belirlenmesi

Dijital Pazarlama Danışmanlığı Neler Kazandırır?

Dijital platformlar, müşterilerinize daha kolay ve hızlı şekilde ulaşmanızı sağlar. Bu sisteme henüz geçmeyen kişiler, günümüzde rekabet güçlerini önemli bir ölçüde kaybetmektedir.

Ancak bir internet sitesine ya da e-ticaret platformuna sahip olmanız, insanların ilk günden itibaren size ilgi göstereceği anlamını doğurmaz. Bunun için kendinizi tanıtmanız, onları ikna etmeniz gerekir. Dolayısıyla reklamlar, içerikler bir strateji ile oluşturulmalıdır.

Dijital pazarlama danışmanlığı, sonuçlarından daha fazla memnun kalacağınız reklamlar elde etmenize olanak tanır. Bununla sınırlı kalmadan SEO çalışmaları sayesinde, internet sitenizin arama motorlarında daha görünür olmasına katkı sunar.

Böylece rekabet gücünüzü arttırabilir, sektörünüzde tanınan markalardan bir tanesi haline gelebilirsiniz. Onuruzunonline.com tarafından sunulan dijital pazarlama danışmanlığı ile internet ortamında müşterilerinize daha iyi bir şekilde hitap edebilirsiniz.

Dijital Pazarlama Hangi Avantajlara Sahip?

Eğer bu hizmet doğru bir şekilde gerçekleştirilirse verimli sonuçla alınmasına yardımcı olur. Genel anlamda bu sonuçlar aşağıdakiler gibidir;

 1. Çabalarınızı yalnızca ürününüzü veya hizmetinizi satın alma olasılığı en yüksek olan potansiyel müşterilere odaklayabilirsiniz.
 2. Klasik pazarlama yöntemlerinden daha uygun maliyetlidir.
 3. Dijital pazarlama, sektörünüzdeki rekabet alanını eşitler. Böylece daha büyük markalarla rekabet etmenize olanak tanır.
 4. Ölçülebilir sonuçlar almanıza yardımcı olmaktadır.
 5. Dijital pazarlama stratejisini değişen çağın şartlara uyarlamak daha kolaydır.
 6. Dijital pazarlama, dönüşüm oranınızı ve potansiyel müşterilerinizin kalitesini artırabilir.
 7. Dijital pazarlama ile her aşamada kitlelerle etkileşim kurabilirsiniz.

Bu bakımdan dijital pazarlama danışmanlığı, markanızı daha iyi bir şekilde yönetmenize ve büyümenize yardımcı olur.