SEO Danışmanlığı

SEO danışmanlığı hizmeti, web sitelerinin dijital platformlarda daha fazla görünmesine olanak sunmaktadır. Böylece arama motorlarında kaliteli web sitelerinin üst sıralara gelmesine olanak tanınır. Bu sayede aylık aldığınız görüntüleme ve tıklama sayıları yükselebilir.

Eğer sitenizi daha verimli bir şekilde kullanmak, hedef kitlenize kısa süre içerisinde ulaşmak istiyorsanız SEO büyük bir önem taşır. İnternet sitenizi müşterilerinize daha iyi tanıtabilir, marka bilinirliğinizi arttırabilirsiniz. E-ticaret yapıyorsanız kazançlarınızı yükseltebilirsiniz.

Doğru yapılan bir SEO hizmeti bu bakımdan pek çok artıya sahiptir. Her internet sitesine özgü şekilde gerçekleştirilen bu çalışmalar sayesinde, sitelerinizi daha verimli olarak kullanmanız mümkündür. Ajansımız SEO üzerine uzman ekipleriyle, platformlarınızı dijital ortamlarda en iyi şekilde tanıtmanıza olanak sunmaktadır.

SEO Danışmanlığı hakkında bilgi almak için formu doldurun.

YILLIK ANLAŞMADA %20 İNDİRİM

Ziyaretçi sayınızı, dönüşümlerinizi ve sıralamanızı arttırmak adına SEO Danışmanlığı randevusu almak için bilgilerinizi girin.

SEO Çalışması Neler Kazandırır?

İnternetin kullanıma sunulması ile beraber, web siteleri her geçen gün artmaya başlamıştır. İnsanlar çağımızda bir bilgiye ulaşmak için burayı kullanmaktadır. Bunun yanı sıra e-ticaret de her geçen gün artmaktadır. Bununla orantılı bir şekilde web siteleri de yükselmektedir.

Bu nedenle kurumsa, e-ticaret ya da blog sitesi olarak açılan bir sitenin dijital ortamlarda binlerce rakibi vardır. Eğer onların arasından çıkmak, tıklama ve görüntülemelerinizi yükseltmek istiyorsanız SEO danışmanlığı hizmeti size en iyi olanakları sunmaktadır.

Bu çalışmalar sayesinde dijital platformlarda daha fazla görünmeniz mümkündür. Bunun yanı sıra şu gibi verileri de web sitelerine kazandırılır;

 1. E-ticaret siteleri, müşterilerin ne kadar ürün aldığını görebilir.
 2. E-ticaret sitelerinde, ürünleri kaç kişinin sepete aldığı görülebilir.
 3. Sitede yer alan formların doldurulma oranlarını görmenize olanak tanır.
 4. Tıklamaların linklerden mi yoksa arama motorlarından mı geldiğini görmenizi sağlar.
 5. Ziyaretçilerin sitenizde ne kadar durduğunu görmenizi sağlar.

Bu bakımdan Kurumsal SEO ajansı pek çok artı kazandırmaktadır.

Kurumsal SEO Danışmanlığı’nda Doğru Adres

Onur UZUN - kurumsal seo danışmanlığı
Onur UZUN – Kurumsal Seo Danışmanlığı
✅ Hizmet:SEO Danışmanlığı
📩 E-posta:merhaba@onuruzunonline.com
☎️ Telefon:0850 308 5309

SEO Danışmanlığının Artıları Nelerdir?

SEO hizmeti bir web sitesinin, dijital ortamlarda kişilere daha fazla görünür olması için yapılmaktadır. Bir web sitesi ne kadar üst sıradaysa, aldığı görüntüleme ve tıklamalar da o kadar fazla olur. SEO çalışmaları buna ulaşmanıza yardımcı olur. Doğru yapılan bir anahtar kelime optimizasyonu şu gibi artıları da kazandırır;

 1. Kullanıcı deneyimini arttırmanıza olanak sunar.
 2. Dijital platformlarda pazar payınız artar.
 3. E-ticaret sitelerinde satışların yükselmesine olanak tanır.
 4. Firmanızın marka farkındalığını yükseltir.
 5. Satış kapatma oranlarını yükseltir.
 6. Arama motorundan gelen kullanıcıları arttırır.

Eğer Türkiye’nin belirli bölgelerinde hizmet veriyorsanız, SEO ajansı yerel olarak görüntülemelerinizi de arttırır. İnsanların gözünde güvenilir bir kaynak olarak görünmek istiyorsanız, sitenizin daha üst sıralarda bulunması istediğiniz sonuçları almanıza olanak tanır.

Kısa sürede en iyi sonuçlara ulaşmak istiyorsanız, SEO ajansı olarak profesyonel çalışmalar yapan firmamız site içi ve site dışı SEO işleri ile internet sitenizi geliştirmenize olanak tanımaktadır.

SEO Danışmanlığı Neden Önemli?

Google SEO çalışmaları, web sitenizin daha iyi görüntüleme almasına olanak tanır. Günümüzde her internet kullanıcısı, bir konuda arama yaparken ya da ürün satın alırken arama motorunun ilk sayfasından başlar.

Genellikle ikinci ve üçüncü arama motoru sayfalarına gerek olmadan çoğu işlemler tamamlanır. Dolayısıyla siteniz ne kadar gerideyse aldığınız görüntüleme ve tıklama oranları o kadar düşük olacaktır. İnternet global çapta milyonlarca kişi tarafından kullanılsa da ne kadar geride olursanız onlarla ya da yüzlerle ifade edilen, yetersiz sayılar söz konusudur.

SEO danışmanlığı hizmetleri bu durumu çözebilmek için büyük bir avantaj kazandırır. Google algoritmasına göre yapılan SEO danışmanlığı, sitenizin kısa sürede yükselmesine olanak tanır. Böylece aylık görüntüleme oranlarınız da artar.

Bu durum ürün satıyorsanız daha fazla kar elde etmeniz anlamına gelir. Kurumsal bir siteyseniz, marka tanınırlığınızı arttırabilirsiniz.

SEO Nasıl Yapılır?

seo nasıl yapılır

SEO hizmeti, her site için standart bir şekilde yapılmaz. Çünkü her web sitesinin ihtiyaçları farklılık gösterir. Bunun farkında olan ajansımız öncelikle siteyi inceleyerek eksikleri detaylı olarak keşfetmektedir. Bundan sonra onları güçlendirmek için gerekli çalışmaları yapar.

Bu işlemler site içi ve site dışı olarak ikiye ayrılmaktadır. Ajansımız her ikisinde de size profesyonel çözüm önerileri teklif etmektedir.

Site İçi SEO Çalışmaları

Site içi SEO çalışması, bir web sitesinin içinde yapılan çalışmaları kapsamaktadır. Bu kapsamda her sitede yapılan çalışmalar değişse de ana hatları ile şu hizmetler sunulmaktadır;

 1. Mobil Sürümün Hazırlanması
 2. Site Hızının Arttırılması
 3. Başlık ve Alt Başlıkları Düzenlenmesi
 4. Doğru Bir Dil Kullanılması
 5. Anahtar Kelime Kullanılması
 6. Site İçi Yönlendirme Linkleri
 7. Sitenin Güncel Olması
 8. Bozuk Bağlantıların Düzenlenmesi
 9. Robots.txt Dosyasının Oluşturulması
 10. Ürün Açıklamaları Girilmesi
 11. Görsellerin Kullanılması
 12. Konu Otoritesi Çalışmaları
 13. Yerel SEO Çalışmalarının Yapılması
 14. Sitemap Hazırlanması
 15. Anlamlı URL’lerin Oluşturulması

SEO ajansı olarak hizmet veren firmamız, bunlar kapsamında size en iyi çözümleri sunmaktadır.

Site Dışı SEO Çalışmaları

Site dışı Google SEO çalışmaları backlink’leri kapsamaktadır. Arama motorları backlink veren platformları güvenilir olarak sınıflandırmakta, böylece daha üst sıralarda görüntülenmesine izin vermektedir.

Bu çalışmalar çerçevesinde farklı sitelere linkler sağlanmaktadır. Bu nedenle dahili linklerden tamamen farklıdır. Dahili bir link, sitenin kendi içerisindeki bir sayfaya verilebilir. Ancak backlink aynı şekilde değildir.

Backlink kendi içerisinde farklı türlere sahiptir. Ajansımız backlink çeşitleri arasından siteniz için en kaliteli ve doğal olanlarını tercih etmektedir. Böylece daha verimli sonuçlar elde etmenize olanak tanır. Böylece size şu gibi SEO avantajları sağlanmaktadır;

 1. Arama motorunda sıralamanız yükselir.
 2. Google’un yeni sayfalarınızı bulmasını kolaylaştırır.
 3. Sitenizin güvenilir olmasına yardımcı olur.
 4. Sitenize daha fazla trafik yönlendirilir.

Baclink dışında farklı site dışı çalışmalar da vardır. Ajansımız bu kapsamda şu gibi hizmetleri de sizlere sunmaktadır;

 1. Video Reklamları
 2. E-Posta ve SMS Pazarlama
 3. Yeniden Pazarlama
 4. Google ADS Reklamları
 5. Sosyal Medya Reklamları

Tüm bunlar kapsamında SEO ajansı olarak hizmet veren firmamız, sitenizi daha verimli bir şekilde kullanmanıza olanak tanır.

SEO Danışmanlığı Neden Önemli Bir Yatırımdır?

seo danışmanlığı neden önemli

Bir web sitesinin kurulma amacı ne olursa olsun aldığı görüntüleme ve tıklamalar her zaman önemlidir. Çünkü bu durum daha fazla satmanız, reklamlarınızın daha fazla kişi tarafından görüntülenmesi ve markanızın tanınması için en önemli adımdır.

Ne var ki günümüzde binlerce, milyonlarca web sitesi arasında görünür olmak düşünüldüğü kadar kolay değildir. Google SEO sitenize başarılı bir yatırım yapmanıza olanak tanır. Çünkü aldığınız sonuçları doğrudan takip etmenize imkan sunar. Sitenizin daha iyi sonuçlar vermeye başladığını fark etmenizi sağlar.

Eğer sitenize doğru ve başarılı bir yatırım yapmak istiyorsanız, SEO ajansımız her siteyi özel bir şekilde değerlendirerek çözüm sunmaktadır.

SEO Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

SEO Danışmanlığı hizmetleri, dijital sistemlerde daha fazla tanınır olmanıza olanak tanır. Google ve diğer arama motorları aynı anda milyonlarca web sitesini tarar. Arama motorları kullandıkları algoritmalar ile bunları bir takım noktalara göre değerlendirmekte, kullanıcı deneyimine göre sıralayarak kişilere göstermektedir.

Eğer daha fazla organik tıklama almak istiyorsanız arama motorunda ne kadar yukarıda olduğunuzun önemi oldukça fazladır. Gerek kurumsal gerekse normal bir blog sitesinde bu durum geçerlidir. İlk sayfada yerinizi almak istiyorsanız, SEO’da bazı noktalara dikkat edilmesi şarttır.

Böylece Search Engine Optimization, size en iyi çözümleri teklif eder. Bu açıdan özellikle şu gibi noktalara dikkat edilmesi şarttır;

 1. Google ile entegrasyon sağlanmalıdır.
 2. Google Analytics kaydı yapılmalıdır.
 3. Meta tag’ları kısa ve öz olmalıdır.
 4. İçerik düzgün bir şekilde hazırlanmalıdır.
 5. Gelişmiş, güncel teknolojiler kullanılmalıdır.
 6. Rakipler incelenerek önlem alınmalıdır.

Eğer web sitenizin en iyi şekilde yönetilmesini ve aldığınız tıklama sayılarının artmasını istiyorsanız, SEO yapılırken bunlara dikkat etmelisiniz.

Google Entegrasyonu Gerçekleştirilmesi

Google entegrasyonu, SEO optimizasyonu yapılırken dikkat edilmesi gereken noktalardan bir tanesidir.

Bu bakımdan müşteriye ait Google hesabından yararlanılarak, index en kısa sürede meydana getirilmelidir. Bu durum hem sitenin analizlerini görmenize, hem fikir edinmenize hem de Google ve diğer arama motorlarında daha iyi sonuçlar elde etmenize olanak tanır.

Ayrıca web sitelerine site map eklenmesi de şarttır. Google SEO çalışmalarında bunlara dikkat edilmesi, verimli sonuçlar elde etmenize imkan sağlar.

Google Analytics Kaydı

Eğer web sitelerinizden daha iyi çözümler almak, tıklama ve görüntülemelerinizi arttırmak istiyorsanız geleceğe dair strateji planlamalarınızı daha iyi bir şekilde yapmanız gerekir. Google Analytics kaydı, verileri görüp yorum yapabilmenizi sağlaması nedeniyle oldukça önemlidir.

Web sitenizi buraya kaydetmek günlük, haftalık ve aylık düzende ne kadar ziyaretçi aldığınızı görmenizi sağlar. Bununla sınırlı kalmadan hangi sayfanın kaç görüntüleme aldığını görebilir, trafiğin nereden geldiğini tespit edebilir, dönüşüm oranlarını takip edebilir, en fazla ve en az ziyaretçi alan sayfaları fark edebilirsiniz.

Alacağınız ayrıntılı raporlar sayesinde Google SEO çalışmalarını daha verimli bir şekilde planlanabilirsiniz. Bunun yanı sıra sizin de sitenizin içeriklerini daha iyi yönetmenize olanak tanır. Tüm bu sürecin profesyonelce yönetilmesi için SEO Danışmanlığı adına benimle iletişime geçebilirsiniz. 

Meta Tag’leri

Meta Tag, internet sitenizin bilgi ekleridir ve SEO optimizasyonu yaparken dikkat edilmesi gereken noktalardan bir diğeridir. Amacı, kullanıcıya internet sitesi hakkında bilgi vermektir. Bunların uzun olması sitelerin zararına olan bir noktadır. Dolayısıyla kısa ve öz tutulmasına özen gösterilmelidir.

Bunun yanı sıra tag içerisinde ilgili anahtar kelimelerin seçilmesi de arama motorlarında daha iyi bir sıralama almanıza olanak tanır.

Seçilen anahtar kelimeler standart değil, her web sitesi için özel bir şekilde araştırılarak seçilmelidir. Böylece hedef odaklı çalışılır ve daha fazla verim elde edilebilir. Ayrıca belirli karakter aralıklarında oluşturulması da önerilir. Genellikle söz konusu aralık 80 kelime şeklinde görülmektedir.

Eğer sınır aşılırsa, arama motorları tagleri dikkate almaz. Her ne kadar 160 kelimeye kadar imkan olsa da ne kadar kısa olursa elde ettiğiniz sonuçlar o kadar verimli olacaktır.

İçerik Planlaması

İçerik planlaması, SEO optimizasyonu yaparken dikkat edilmesi gereken noktalardan bir diğerdir. İçerikleri rastgele, dikkat etmeden oluşturmak sitenizi verimli bir şekilde kullanmanıza olanak tanımaz.

Burada dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. İçeriklerin dili neyse dili doğru bir şekilde kullanmanız, gramer konularına dikkat etmeniz gerekir. Bu konuya sadece okuyucular için değil arama motorları da özen gösterilmektedir.

Bunun dışında anahtar kelime kullanılmasına da özen gösterilmelidir. Anahtar kelimeler, bir konu hakkında kullanıcıların en fazla araştırdığı başlıklardır. Eğer Google SEO hizmetlerinde doğru bir şekilde kullanılırsa, arama sonuçlarından daha iyi sonuçlar elde edilebilir.

Ayrıca içerik hazırlarken benzersiz olmasına, özgünlüğe dikkat edilmesi de gerekir. Özgün olmayan bir içerik arama motorları tarafından tespit edilecek ve sıralamanız düşürülecektir. Son olarak sitenizde kullanılan tüm görseller de konu ile alakalı olmalı, doğru bir şekilde kullanılmalıdır.

Mobil Uyumlu Olması

Sitenizden daha fazla verim almak istiyorsanız, SEO optimizasyonu yaparken güncel teknolojilerden yararlanılması şarttır. Bu kapsamda mobil uyumlu web siteleri oldukça önemlidir. Çünkü bilgisayarlar insan hayatında önemli olsa da günümüzde mobil kullanım oranı yaklaşık %80 civarlarında seyrediyor.

Eğer insanların size her yerde ve her zaman ulaşmasını istiyorsanız, siteniz mobil uyumlu olmalıdır. Böylece daha fazla kişiye ulaşmanız, e-ticaret sitelerinizde satışlarınızı arttırmanız mümkündür. Ayrıca mobil uyumluluk arama motorlarında daha iyi bir sıralama almanıza da olanak tanır.

Bunun dışında sitenizin ne kadar hızlı açıldığı da Google SEO çalışmalarında oldukça önemlidir. Yavaş açılan ve işleyen sitelerde insanlar yorulacağı için hemen çıkacaktır. Bu nedenle kullanım deneyimini olumsuz etkiler.

Bunun yanı sıra arama motorları da hızlı açılmayan siteleri daha aşağılarda listeler. Dolayısıyla; kodlamalara dikkat edilmeli, sunucu seçimi iyi yapılmalı, sade bir yapı benimsenmeli ve açılış hızı en kısa süreye indirilmelidir.

Rakip İncelemesi

Rakip incelemesi yani bir diğer adıyla rakip analizi, SEO çalışmalarında dikkat edilmesi gereken noktalardan bir diğeridir. Eğer sektörünüzde rakiplerinizin ne yaptığını bilirseniz, buna göre daha iyi bir şekilde önlem almanız ve hareket etmeniz mümkündür. Arama motorları kullanıcıya en iyi internet sitesini sunmayı amaçladığı için, internet siteniz rakiplerinizden bir adım önde olmalıdır.

SEO çalışmalarında bunlara özen gösterilmesi, sitenizi daha iyi bir şekilde yönetmenize olanak tanır.

Kimler SEO Danışmanlığı Alabilir?

SEO danışmanlığı hizmeti günümüzde tüm internet sitelerine özel olarak verilebilmektedir. Bu yönüyle bir kısıtlaması yer almaz. Çünkü,

 1. Haber siteleri,
 2. Blog siteleri,
 3. E-ticaret siteleri,
 4. Bilgi verme amacı güden web siteleri,
 5. Kurumsal siteler,

İçin özel şekilde verilmektedir. Dijital sistemleri daha başarılı şekilde kullanmak istiyorsanız, ajansımız en iyi çözümleri sunmaktadır. Daha fazla bilgi almak için iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

S.S.S.

Neden SEO Danışmanlığı almalıyım?

SEO danışmanlığı sayesinde internet sitenizi standartların üstüne çıkartarak organik aranma trafiğinizi arttırmış olursunuz.

SEO Danışmanı – SEO Danışmanlığı seçerken nelere dikkat etmeliyim?

SEO’da süreklilik oldukça önemlidir. Disiplinli ve iyi referansları olan bir SEO uzmanı seçilmelidir. Süreç ile ilgili detaylı bilgi almalı ve kıyaslama yapmanız gerekir.

SEO Danışmanı ne demek?

İnternet sitenizin arama motorlarında daha üst sıralara çıkabilmesi için Arama Motoru Optimizasyonu(SEO) yapılması gereklidir. Tüm bu işlemleri sizin yerinize sağlayacak kişiye SEO danışmanı adı verilir.

SEO Uzmanı ne iş yapar?

İnternet sitenizin daha üst sıralarda yer alması ve organik trafiğini arttırması için mevcut durumunu inceleyip iyileştirmeler yapar. Sitenize özel strateji oluşturur ve uygular.

Başa dön tuşu