E-Ticaret Danışmanlığı

E-ticaret danışmanlık şirketleri, işletme sahiplerine iş yaşam döngülerinin her adımında tavsiyelerde bulunmaktadır. Müşteriler tarafından verilen projelerin derinlemesine analizlerini yapmakta, iş uygulama planları oluşturmakta ve kritik iş ölçümlerini olumlu yönde etkileyecek çözümler geliştirmektedir. E-ticaret danışmanlığı özellikle başlangıç aşamasında ve orta düzeydeki işletmeler tarafından aranan bir hizmettir.

Bu bakımdan e-ticaret danışmanları hızlı bir şekilde büyümesine ve kârlarını arttırmasına yardımcı olmaktadır. Sağladıkları hizmetler de bu nedenle büyük bir önem arz etmektedir.

E-ticaret Danışmanlığı Nedir?

E-ticaret danışmanlığı, bir şirketin çevrimiçi olarak ürünlerini veya hizmetlerini pazarlama, satış, dağıtım ve müşteri ilişkileri yönetimi dahil olmak üzere e-ticaret işlemlerini optimize etmek için danışmanlık hizmetleri sunan bir uzmanlık alanı şeklinde tanımlanabilmektedir. 

Bu danışmanlık kapsamında, müşterilerinin çevrimiçi varlıklarının performansını artırmak için bir dizi stratejik, taktik ve teknolojik çözüm önerisinde bulunulmaktadır. Bu hizmetler oldukça geniş olup, kişilerin gereksinimlerine göre şekillendirilmektedir. 

Ancak genel anlamda bunların içinde web sitesi tasarımı ve geliştirme, arama motoru optimizasyonu yani SEO, dijital pazarlama, sosyal medya yönetimi, müşteri analizi ve diğer çevrimiçi pazarlama ve satış teknikleri dahil pek çok avantaj vardır.

Bilgi almak için formu doldurun.

e-ticaret danışmanlığı bilgi talebi
E-Ticaret Danışmanlığı
Dijital platformlarda E-ticaret hedefli varlığınızı güçlendirmek adına randevu oluşturmak için bilgilerinizi girin.

E-ticaret Sistemlerinin Avantajları Neler?

E-ticaret platformları büyük avantajları beraberinde taşır. Bu nedenle henüz dijital sistemlere adım atmamışsanız başlamanız tavsiye edilmektedir. Bunlardan bir tanesi düşük finansal maliyetlerdir. E-ticaretin avantajlarından biri, daha düşük bir başlangıç maliyetine sahip olmasıdır. Böylece size daha fazla kâr kalması mümkündür.

Ayrıca çevrimiçi mağazaların her zaman iş için açık olmasıdır. Fiziksel mağazalar belirli saatler arasında çalışırken, bir web sitesi 7/24 aktif bir yapı taşımaktadır. Böylece satışlarınız kesintisiz ve sürekli bir şekilde devam edebilmektedir. Kişiler ister gündüz isterse gece sitenizi kullanarak ürün alışverişleri yapabilmektedir.

Satın alımlar sadece bilgisayar üzerinden değil, aynı zamanda internet aracılığıyla da sağlanabilmektedir. Dilerseniz uluslararası satışlar yapmanız bilme mümkün olmaktadır.

E-ticaret Danışmanlığı Neden Önemlidir?

E-ticaret, bir işletmenin ürün ve hizmetlerini internet üzerinden satışa sunması olarak tanımlanabilmektedir. Günümüzde e-ticaret, geleneksel mağazaların yanı sıra müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamak için giderek daha popüler hale gelmektedir.

Bunun çok sayıda nedeni yer almaktadır. Daha geniş bir müşteri kitlesi bunların arasından bir tanesi olmaktadır. E-ticaret, coğrafi sınırları kaldırarak dünya genelindeki müşterilere ürünlerinizi sunmanıza olanak tanımaktadır. Böylece e ticaret sitesi daha geniş bir müşteri tabanına ulaşabilmektedir. Ek olarak müşteriler için şu gibi ayrıntıları da yer almaktadır:

 1. Müşteriler, mağaza mağaza dolaşmak yerine, ürünleri hızlı bir şekilde karşılaştırmak için birden fazla web sitesine göz atabilmektedir. Bu bilinçli satın alımlar yapmayı kolay bir hale getirmektedir.
 2. Müşteriler evde, işte ya da tatilde alışveriş yapabilir. Her yerden kolay alışveriş, tüm süreci müşteriler için daha uygun hale getirmektedir.
 3. Çevrimiçi bir mağazada kaç ürün satabileceğiniz konusunda bir sınır yer almamaktadır. Bu nedenle müşteriler çevrimiçi olarak daha geniş bir ürün yelpazesine erişebilmektedir.
 4. Müşteriler fiziksel bir mağazada bulamayacağı ürünler hakkında derinlemesine bilgi sağlamak için ürün açıklamalarını ve ayrıntılarını kullanabilmektedir.
 5. Daha hızlı alışveriş ve araç kullanmama, müşterilerin çevrimiçi alışveriş yaptıklarında zamandan tasarruf etmelerini sağlamaktadır.

Bir e-ticaret sitesinin olması bu bakımdan büyük bir önem taşımaktadır. Ancak bir e ticaret sitesine sahip olmanız da hemen yüzlerce, binlerce kişiye satış yapacağınız anlamına da gelmemektedir. Çünkü belirttiğimiz üzere piyasada mevcut olan çok sayıda site bulunmaktadır ve bu nedenle kısa sürede istediğiniz gibi satışlar yapmanız mümkün değildir.

E ticaret danışmanlığı bu bakımdan büyük bir önem taşımaktadır. Profesyonel danışmanlık hizmetleri her anlamda sitenizi daha iyi bir şekilde geliştirmenize olanak tanımaktadır. 

E-Ticaret Danışmanlığı Neden Tercih Edilmeli?

Günümüzde birçok müşteri e-ticaret sitelerini kullanarak alışveriş yapmaktadır. Her ne kadar e-ticaret avantajlı olsa da günümüzde çok sayıda online alışveriş sitesi yer almaktadır. Bu nedenle özellikle yeni bir internet sitesi kurmuşsanız, bu durum en iyi sonuçları elde edebileceğiniz anlamını taşımamaktadır.

E ticaret danışmanlığı hizmetleri sayesinde, fırsatlar ve riskler daha iyi bir şekilde tahmin edilebilmektedir. Böylece sektörünüz hakkında daha fazla bilgili olabilir, buna göre adımları doğru bir şekilde atabilirsiniz.

Bunun yanı sıra e-ticaret danışmanlığından yararlanmak, farklı işlere odaklanmanıza oda fırsat vermektedir. Danışmanlar siteniz ile alakalı ayrıntılı çalışmalar gerçekleştirirken, bu esnada sizin farklı çalışmalar yapmanız mümkün olmaktadır. Zamanınız böylece daha iyi bir şekilde yönetilebilmektedir.

Ayrıca e ticaret danışmanlığı, sitenizin zayıf yönlerini keşfetmenize de fırsat vermektedir. Her sitenin bir takım olumlu ve olumsuz yönleri vardır. Özellikle negatif yerlerin farkında olmak ve bunları geliştirmek, sitenizden daha fazla verim almanıza fırsat tanımaktadır.

E-ticaret Danışmanlığında Neler Gerçekleştirilir?

E-ticaret danışmanlığı profesyonel uzmanlar tarafından dikkatli bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Projeler detaylı bir şekilde yönetilmektedir. Bunun için ilk olarak müşterilerin iletişime geçmesi gerekmektedir. Bundan sonra söz konusu web sitesinin adresi öğrenilmekte ve ne gibi talepler olduğu değerlendirilmektedir.

Ardından site de incelenerek genel anlamda neler yapılabileceği öğrenilmektedir. Müşteriler de bu konuda ayrıntılı bir şekilde bilgilendirildikten sonra gerekli çalışmalar kısa süre zarfında gerçekleştirilmektedir.

Ne gibi çalışmaların olduğu ve bu çerçevede nelerin gerçekleştirildiği her projede farklılık göstermektedir. Bununla birlikte genel anlamda bu hizmetler kendi içinde şu gibi ayrıntıları kapsamaktadır:

 1. E-ticaret sitesinin online perakende varlığının başarısını ölçmektedir.
 2. İş planını iyileştirmek için uygun maliyetli yaklaşımlar üzerine öneriler gerçekleştirilmektedir.
 3. Online müşteri hizmetleri gereksinimlerini karşılamak için sitelere yardımcı olmaktadır.
 4. Online satışlar üzerindeki farklılıkları yönetim ekibine raporlamaktadır.
 5. E-ticaret firmasının arama motoru sıralamasını, müşteri yorumlarını ve şirketin çevrimiçi rekabet durumunu açıklayan raporlar hazırlamaktadır.
 6. Müşterilerin web sitesine nasıl ulaştığına ilişkin ayrıntılar vererek, özelleştirilmiş online sistem oluşturmaktadır.

Bunun yan ısıra farklı çalışmalar da yine gerçekleştirilmektedir. E ticaret danışmanlığı, siteler detaylı bir şekilde incelenerek ayrıntılı bir şekilde yapılmaktadır. Sitelerin ihtiyaçlarına ve gereksinimlerine göre hareket edilerek buna en uygun çözümler teklif edilmektedir. 

E-ticaret Danışmanlarının Görevleri Nelerdir?

E-ticaret danışmanlığı herhangi bir marka ya da kuruluş için gerçekleştirilecek satış süreci geliştirme ve büyütme çalışmalarından daha fazla görevler taşımaktadır. Bu kapsamda yapılan çalışmalar geniş kapsamlı olup şu gibi ayrıntıları da bulundurmaktadır:

 1. Site optimizasyonu sağlama
 2. UX ve UI süreçlerine hakim olacak biçimde tasarım gerçekleştirme
 3. Site alt yapısını sürekli şekilde güncel tutma ve destekleme
 4. Arama motoru sonuçlarında iyileştirmeler gerçekleştirme
 5. Giderlerin ve zararların optimizasyonuna yardım etme
 6. Site içinde mevcut olan ürünlerin, içerik yönetimini sağlama
 7. Siteye ait kar, ciro ve marjların takibini gerçekleştirme

E-ticaret danışmanlığı bu bakımdan ayrıntılı bir yapıya sahiptir. İlgili sorunlar ve ihtiyaçlar tespit edilip, hedef sitenin yönetim birimine iş emri olarak iletilmektedir. E ticaret sitesinin eksiklerine ve ihtiyaçlarına göre hareket edilerek ayrıntılı çözümler teklif edilmektedir. 

E-ticaret Danışmanlığı Çözümleri

E-ticaret danışmanlığı, bir işletmenin dijital alanda başarılı olması için büyük önem taşımaktadır. Sitelerin çevrimiçi alanda satış yapmak istediklerinde, işlerinin doğru şekilde yürümesi ve hedef kitlelerine ulaşabilmeleri için birçok faktörü doğru bir şekilde yönetmeleri gerekmektedir. Bu nedenle, söz konusu hizmetler, bir işletmenin dijital alanda başarılı olması için gereken stratejileri geliştirme, uygulama ve yönetme konusunda uzman bir destek sağlamaktadır.

Bunun yanı sıra danışmanlık, beraberinde pek çok avantajı da taşımaktadır. SEO Danışmanlığı hizmetinin nimetlerinden de faydalanmaktadır. Bunlar ana hatları ile aşağıda olduğu gibi ana başlıklar şeklinde verilebilmektedir.

Tecrübe ve Uzmanlık

E-ticaret danışmanlığı, sektör hakkında detaylı bilgilere sahip olan profesyoneller tarafından gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle, e ticaret sitelerinin dijital alanda satış yapmak için ihtiyaç duydukları stratejileri geliştirme konusunda geniş bir tecrübe ve uzmanlık birikimini bulundurmaktadır

Kaynak Tasarrufu

E-ticaret danışmanlığı, e ticaret sitelerinin dijital alanda satış yapmak için ihtiyaç duydukları kaynakları yönetme konusunda başarılı çözümler sunmaktadır.  Kaynakların doğru bir şekilde yönetilmesi, kişilerin daha fazla verim elde etmeye olanak tanımaktadır. Bu bakımdan danışmanlık işlemleri siteleri zaman, para ve diğer kaynaklarını doğru bir şekilde kullanmalarına imkan sunmaktadır.

Satışların Artması

E-ticaret danışmanlığı hizmeti, sitelerin dijital alanda daha fazla satış yapmalarına olanak tanımaktadır. Bu e ticaret sitelerinin daha fazla gelir elde etmesi ve büyümesi için önemli bir yer taşımaktadır.

E Ticaret Danışmanlığı Rekabette Neden Önemli?

E-ticaret danışmanlığı, bir e ticaret sitesinin çevrimiçi varlığını güçlendirmesi, satışlarını artırması ve rekabet avantajı elde etmesi için önem taşımaktadır. İnternetin kullanıma sunulması ve e-ticaret sitelerinin ortaya çıkmaya başlaması ile beraber her geçen yıl e-ticaret sitelerinin sayısında yükselme yaşanmıştır ve sektör her geçen gün büyümeye de devam etmektedir.

Bu durum  sadece büyümeyi değil mevcut siteler arasında bir rekabeti de meydana getirmektedir. Rakiplerin arasından ön plana çıkmak daha fazla satış yapmak ve tanınmak için büyük bir önem taşımaktadır.

E-ticaret danışmanlığı, işletmelerin rekabet ortamında öne çıkması için doğru stratejileri ve taktikleri belirlemelerine yardımcı olmaktadır. Bu hizmetler sayesinde, e ticaret sitesinin hedef kitlesine ulaşmak için doğru pazarlama kanallarını ve mesajlarını belirlemesi mümkün olmaktadır. 

Ayrıca, işletmenin web sitesinin kullanıcı deneyimi geliştirilebilmekte ve daha fazla müşteri kazanmak için uygun fiyatlandırma stratejiler belirlenebilmektedir.

E-ticaret danışmanlığı, e ticaret sitelerinin daha fazla satış yapmasına, kar miktarlarının artırmasına ve rekabet avantajı elde etmesine olanak tanımaktadır. E-ticarette başarılı olmak için e ticaret sitelerinin, müşterilerin taleplerine ve beklentilerine uygun bir çevrimiçi varlık oluşturması ve bu varlığı doğru bir şekilde yönetmesi gerekmektedir.

Bu nedenle e-ticaret danışmanlığı, e ticaret sitelerinin doğru stratejileri ve taktikleri belirlemelerine olanak vererek, çevrimiçi varlıklarını etkili bir şekilde yönetmelerine yardımcı olmaktadır.

E-ticaret Danışmanlığında Nelere Dikkat Edilmeli?

E-ticaret danışmanlığı dikkatli bir şekilde gerçekleştirildiğinde iyi sonuçlar almanıza yardımcı olmaktadır. Bu bakımdan projeler ilk adımından son adımına kadar dikkatli bir şekilde yönetilmektedir. 

Müşteri ihtiyaçlarını anlamak bunlardan bir tanesi olmaktadır. Bu hizmetler kapsamında, e ticaret sitesinin hedef kitlesinin ihtiyaçlarını ve beklentilerini öncelikle bilinmelidir. Bu doğru pazarlama stratejileri ve taktikleri belirlemeye yardımcı olmaktadır.

Bunun yanı sıra rekabet analizini doğru bir şekilde gerçekleştirmek de önem taşımaktadır. Danışmanlık hizmetleri kapsamında, e ticaret sitesinin sahip olduğu rekabet ortamını analiz edilmeli ve işletmenin rakiplerinden farklılaşmak için doğru stratejileri belirlemelidir. Böylece daha iyi sonuçlar elde edilebilmektedir.

Bunlarla sınırlı kalmadan dijital sistemlerdeki trendleri takip etmenize de olanak tanımaktadır. Danışmanlık hizmetleri kapsamında e ticarette kullanılan yeni teknolojileri ve güncel trendleri de takip etmek durumundadır. 

Tüm bunların yanı sıra müşteri ile iyi bir şekilde iletişim kurmak da önem taşımaktadır. E ticaret sitesi sahipleri ile iyi bir şekilde müşteriler ile iletişim kurmalıdır. Böylece projeler daha iyi bir şekilde yönetilebilmektedir.

S.S.S.

E-ticaret Danışmanlığı Neden Önemli?

E-ticaret danışmanlığı, e-ticaret sitelerinin daha iyi bir şekilde yönetilmesine yardım eder. Böylece satış amaçlı hazırlanan web sitelerinden daha fazla verim alınabilir.

E-ticaret Danışmanlığı Neden Tercih Edilmeli?

E-ticaret danışmanlığı, uzman firmalar tarafından sitelerin ihtiyaçlarına göre özel bir şekilde yapılır. İhtiyaçlarınız ve eksikleriniz tespit edilerek, buna uygun çözümler sunulur.

E-ticaret Danışmanlığı Neler Kazandırır?

E-ticaret danışmanlığı ile e-ticaret sitenizi daha iyi yönetebilir, eksiklerini görerek düzeltebilirsiniz. Böylece sitenizden daha fazla verim elde edebilirsiniz.

E-ticaret Nedir?

E-ticaret, alışverişin online platformlardan gerçekleştirilmesidir. Bu kapsamda web siteleri ya da online pazaryerleri tercih edilebilir.

E-ticaret İşletmelere Neler Kazandırır?

E-ticaret, internet aracılığıyla hedef kitlenize daha iyi hızlı bir şekilde ulaşmanıza olanak tanır. Satışlarınız internet sayesinde gece olsa bile devam edebilir. Ek olarak fiziki bir işletmeye sahip olunduğunda karşılaşılan bir çok maliyet ortadan kalkar.