İzmir SEO Danışmanlığı

İzmir SEO Danışmanlığı çalışmaları, internet sitelerini arama motorlarında daha üst sıralara çıkarmayı hedefler. Böylece dünyanın neresinde olursa olsun, tüketicilerin size daha rahat ve hızlı ulaşmasına olanak sunulur. Siteniz Google’un ilk sayfasında görüntülenerek görüntüleme ve tıklamaların artmasına yardımcı olur.

Eğer SEO çalışması doğru bir şekilde yapılırsa, organik ziyaretçi trafiği kısa sürede artış gösterebilir. Böylece web siteniz daha verimli bir şekilde kullanılabilir. Bu gibi özellikleri sayesinde anahtar kelime optimizasyonu iyi bir yatırım aracıdır.

Ayrıca tıklama başına maliyetler daha karlı hale geleceği için reklamlardan daha verimli sonuçlar almanıza yardımcı olur. Alanında uzman SEO uzmanı ekibimiz tarafından gerçekleştirilen bu işlemler bloglar, kurumsal siteleri ve e-ticaret platformları için yapılabilir. onuruzunonline.com, sitenizin eksiklerini doğru bir şekilde analiz ederek, arama motorlarından daha iyi neticeler kazandırır.

İzmir SEO Danışmanlığı teklifi almak için formu doldurun.

Ziyaretçi sayınızı, dönüşümlerinizi ve sıralamanızı arttırmak adına SEO Danışmanlığı randevusu almak için bilgilerinizi girin.

İzmir İçin SEO Çalışmaları Neden Önemli?

İnternetin gelişmesi ile beraber, insan hayatında kısa sürede büyük bir öneme sahip olmuştur. Zira insanlar küçük konuları bile internetten araştırmaktadır. İzmir İçin SEO çalışmaları yani Lokal SEO tam da burada devreye girmektedir.

Borsa takibi, hava durumu ve birçok şeye de yine online sistemlerden bakılır. Böylece her geçen gün dijital sistemler, hayata daha fazla dahil olur. Bu bakımdan günümüzde çok sayıda internet sitesi vardır.

Eğer rakiplerinizin önüne geçmek istiyorsanız, Google SEO çalışmaları bu hedefe yönelik olarak yapılır. İnsanlar her zaman arama motorunun ilk sayfasından başlayarak bir inceleme yapar. İşlemler genellikle bu kısımda tamamlanır.

İzmir SEO ajansı ayrıca şu gibi konularda da size ayrıntılı bilgiler sağlar;

 1. Sitenizde ne kadar satın alım yapıldığını gösterir.
 2. Kaç kişinin ürünleri sepete eklediğini anlamanızı sağlar.
 3. Ziyaretçilerin form doldurup doldurmadığını anlamanızı sağlar.
 4. Sitenize link yönlendirmesiyle mi yoksa arama sorgularından mı gelindiğini gösterir.
 5. Ziyaretçilerin sitede ne kadar kaldığını gösterir.

Google SEO çalışmaları böylece sitenizi daha verimli bir şekilde yönetmenizi sağlar. Bununla sınırlı kalmadan yerel kapsamda hizmet veriyorsanız, bölgesel görüntülemelerinizi de arttırır. Örneğin sadece İstanbul’da veya yalnızca İç Anadolu Bölgesi’nde hizmet veriyorsanız, hedef kitlenize daha kolay erişme fırsatı tanır.

Onur UZUN, internet sitenizden beklentilerinize göre hareket ederek başarılı sonuçlar almanızı sağlar.

SEO Çalışmalarının Avantajları Neler?

Doğru bir şekilde yapılan İzmir SEO hizmeti, sitenize birçok avantaj kazandırır. Bunlar ana hatları ile aşağıda olduğu gibidir;

 1. Satışları arttırmanıza imkan sağlar.
 2. Satış kapatma oranlarını arttırır.
 3. Yerel kullanıcılar, arama yoluyla sizi daha fazla ziyaret eder.
 4. Marka farkındalığı sağlar.
 5. Pazar payı kazanmanıza yardımcı olur.
 6. Kullanıcı deneyimini artırır.

Bunun yanı sıra Google’da daha iyi bir sıralama kazandırır. Bu nedenle sitenize olan güveni de arttırır. E-ticaret siteniz varsa bu durum daha fazla satış yapmanıza da olanak tanır. SEO Fiyatları, avantajlarına göre oldukça uygun olmaktadır. Onuruzunonline.com ile internet sitenizden daha fazla verim alabilirsiniz.

SEO Çalışmaları İşleri Nasıl Geliştirir?

Her firma işini geliştirmek, kendisini büyütmek ister. Dijital sistemler bu bakımdan pek çok avantaj kazandırır. Hedef kitleniz ne olursa olsun, müşterilerinize zorluk çekmeden ulaşma fırsatı verir. İnternet her evde ve her telefonda olduğu için kısa sürede görüntüleme oranlarınızı arttırır.

SEO hizmeti sıralamanızı olumlu şekilde arttıracağı için daha fazla kişinin sizi görmesini sağlar. Böylece marka tanınırlığınızı kısa sürede arttırmanıza yardımcı olur.

İzmir SEO

İzmir SEO hizmeti Google gibi arama motorlarında, kişiler tarafından yapılan arama sonuçlarında daha iyi bir sıralamada çıkmanızı sağlamaktadır. Organik olarak sitenize daha fazla ziyaretçi çekmenize yardımcı olmaktadır. Bu kapsamda site içi ve site dışı çalışmalar gerçekleştirilmektedir. Tüm işlemler siteler incelenerek, ihtiyaçlarına göre özel bir şekilde yapılmaktadır.

Eğer SEO çalışması ardından en iyi sonuçları almak istiyorsanız, bilinmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır:

 1. İzmir SEO, anahtar kelime araştırması yaparak hedeflenen kitle için en uygun anahtar kelimeleri belirlemektedir. Böylece hedef kitlenize daha kolay ulaşmanızı sağlamaktadır. Ardından da bunlar içerik oluşturma, sayfa başlıkları ve meta açıklamalarında kullanılmaktadır.
 2. SEO çalışması web sitenizin teknik altyapısını, sayfa hızını, arama motorları tarafından daha iyi taranmasını ve kullanıcı deneyimini analiz etmekte ve gerekli iyileştirmeleri yapmaktadır.
 3. SEO çalışmasında, sitenizin hedef kitlesine uygun ve kaliteli içerikler oluşturulmaktadır. Bu içerikler anahtar kelime araştırması sonuçlarına göre optimize edilmektedir.
 4. SEO hizmeti web siteniz için uygun ve kaliteli backlinkler oluşturarak sitenizin otoritesini arttırmaktadır. Kullanılan backlinklerin tümü siteler için özel şekilde, dikkatlice seçilmektedir.
 5. SEO çalışmalarında sosyal medya hesaplarınız da uygun şekilde optimize edilmektedir. Böylece sosyal medyada daha fazla tanınmanız, sosyal medya hesapları aracılığıyla web sitenize daha fazla trafik çekmeniz amaçlanmaktadır
 6. SEO hizmeti, sitenizin performansını izlemekte, buna göre alınan sonuçlara göre yapılmaktadır. Böylece eksikleriniz ve yapılması gerekenler daha iyi planlanabilmektedir. Bu sayede sitenizi daha iyi bir şekilde kullanmanız sağlanmaktadır
 7. SEO çalışması, sitenizi sürekli güncel tutmaktadır. Böylece arama motorlarında daha iyi bir sıralama elde etmenize yardımcı olmaktadır.

İzmir SEO ile Neler Yapılabilir?

Blog sayfanızı, e-ticaret sitenizi ya da kurumsal sitenizi internette daha fazla görünür yapmak istiyorsanız, Onur UZUN, Google SEO çalışmalarında sizi profesyonel sonuçlara ulaştırmaktadır. Siteniz için özel olarak gerçekleştirilen SEO stratejileri ile sitenize doğal, organik şekilde görüntüleme ve tıklama almanıza yardımcı olmaktadır.

Eğer kurumsal hizmet veriyorsanız ya da bir e-ticaret sitesi yönetiyorsanız, bu sayede sektörünüzde adınızı daha fazla duymanıza imkan tanımaktadır. Böylece rekabet gücünüzü de arttırmaktadır. Dijital platformlarda varlığınızı geliştirmektedir.

Tüm bunların yanı sıra marka bilinirliğinizi de arttırmaktadır. Eğer sektörünüzde müşteriler tarafından tanınmak istiyorsanız, üst sıralarda bulunmanız şart olmaktadır. Onur Uzun sitenizi ayrıntılı olarak değerlendirerek eksiklerini tespit etmekte, bunları geliştirerek arama motorlarında daha iyi bir sıralama almanıza, böylece marka tanınırlığı elde etmenize olanak tanımaktadır.

İzmir SEO Ajansı

İnternet teknolojisi günümüzde yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Günümüzde neredeyse 10 işletmeden 5 tanesinin web sitesi mevcut. Dolayısıyla internet ortamında büyük bir rekabet oluşmaktadır. Eğer sitenizin rakipleriniz arasından fark edilmesini istiyorsanız, SEO çalışmaları bu konuda size yardımcı olmaktadır. İzmir SEO Ajansı olarak bir çok projede yer aldık ve sizleri de yanımızda görmeyi isteriz.

SEO hizmeti, herhangi bir sektörde faaliyet gösteren, e-ticaret, blog, kişisel web sitesi, haber sitesi, sağlık sitesi, eğitim sitesi ve daha birçok farklı türdeki web sitesine çözümler sunulmaktadır.

SEO, web sitesinin arama motorlarındaki doğal sıralamasını artırmak için arama motorlarının dikkat ettiği noktalara uygun düzenlemeler yapmaktadır. Bu hem site içi hem de site dışı düzenlemeler için geçerlidir. Arama motorları tarafından kullanılan botların sitenizi daha iyi şekilde anlamasına yardımcı olmaktadır.

Bu sayede web siteniz arama sonuçlarında daha yüksek bir sıralama elde etmekte ve organik ziyaretçiler çekmektedir. Ayrıca söz konusu ziyaretçiler, verdiğiniz hizmetler hakkında bilgi edinmek isteyen kişilerdir.

Bunun yanı sıra Yerel SEO hizmeti, belirli bir bölgedeki kullanıcılara hizmet veren işletmeler için önemlidir. Bu hizmet işletmenin web sitesini belirli bir bölgede, ilde ya da ilçede arama sonuçlarında üst sıralara çıkarmayı hedeflemektedir. Eğer sadece belirli bir yere hizmet veriyorsanız, bu sayede hedef kitlenize daha iyi bir şekilde ulaşılabilmektedir.

SEO hizmeti doğru bir şekilde gerçekleştirilirse, sektörünüzde daha fazla tanınmanıza imkan tanımaktadır. İş dünyasında rekabet her gün olduğu için SEO çalışmaları, dijital platformlarda görünmenize, yerinizi sağlamlaştırmanıza olanak sunmaktadır. Dolayısıyla e-ticaret sitenize daha fazla kullanıcı çekmek ya da kurumsal sitenizin trafiğini arttırmak istiyorsanız, SEO çalışmaları önem taşımaktadır.

Eğer İzmir SEO hizmetlerinden yararlanmak istiyorsanız, Onur Uzun’la iletişime geçerek bilgi vermeniz yeterli olmaktadır.

SEO Nasıl Yapılır?

Google SEO çalışmaları sitelere özel bir şekilde planlanarak gerçekleştirilir. İlk olarak web sitesi ayrıntılı bir şekilde incelenmekte, ardından da artı ve eksi yönleri incelenmektedir. Ardından da site içi ve dışı işlemler buna göre yapılmaktadır. Temel hatları ile şu gibi hizmetler verilir;

 1. Site Hızının Arttırılması
 2. Başlık ve Alt Başlıkları Düzenlemek
 3. Doğru Bir Dil Kullanmak
 4. Sitenin Güncel Olması
 5. Mobil Sürümün Olması
 6. Bozuk Bağlantılar
 7. Robots.txt Dosyası Oluşturma
 8. Sitemap Hazırlama
 9. Yerel SEO Çalışmaları
 10. Anahtar Kelime Kullanmak
 11. Anlamlı URL’lerin Oluşturulması
 12. Ürün Açıklamaları
 13. Görsellerin Kullanılması
 14. Site İçi Yönlendirme Linkleri

Bu işlemlerin hepsi site içi SEO hizmeti kapsamında yapılır. Böylece sitenin daha verimli şekilde kullanılması sağlanır. onuruzunonline.com, profesyonel ekipleriyle bunları size özel bir şekilde gerçekleştirir.

Site Hızı

Site hızı, İzmir SEO Danışmanlığı işlemleri esnasında yapılan çalışmalar arasındadır. Her internet sitesinin aynı hızda yüklenmediği herkes tarafından bilinir. Eğer yavaş bir yüklenme söz konusuyla insanlar beklemeden farklı kaynaklara gider. Zira aynı konulu yazı veya ürün farklı bir yerde de bulunabilir.

Ayrıca Google da açılma hızı düşük olan siteleri daha düşük sırada listeler. Bu bakımdan anahtar kelime optimizasyonu yapılırken sitenin kodları incelenmekte, karmaşık bir yapıdan kurtularak basitleştirilir.

Kullanılmayan eklentiler varsa bunlar da kaldırılır. Tasarım da iyileştirilerek daha hızlı açılmasına olanak tanınır.

Başlık ve Alt Başlıklar

İnternet sitelerinde içeriklerin olması şarttır. Lakin bu düzensiz bir şekilde paylaşılabileceği anlamını taşımaz. Bu durum Google botlarının olumsuz listelemesine neden olur.

Bu nedenle ana başlıklar H1, alt başlıklar H2 olarak verilmelidir. H2 altında bir konu açılacaksa da H3 olarak gösterilmelidir. Böylece daha düzenli ve anlamlı bir metin oluşturulabilir. Ayrıca yazı da anlaşılır, gramer kurallarına uygun bir şekilde kaleme alınmalıdır.

Site Dışı SEO Çalışmaları Nasıl Yapılır?

Google SEO çalışmaları sadece site içinde değil, aynı zamanda site dışında da yapılır. Burada yapılan işlemler daha farklı olup ana hatları ile şöyledir;

 1. Google ADS Reklamları
 2. Sosyal Medya Reklamları
 3. Video Reklamları
 4. E-Posta ve SMS Pazarlama
 5. Yeniden Pazarlama
 6. Backlink Alma

Bu hizmetler sayesinde web sitelerinizi internette daha iyi bir şekilde tanıtmanız sağlanır. Firmamız backlink tercihlerini ihtiyaçlarınıza göre planlar.

Google SEO çalışmaları yapılırken, AdWords reklamları oldukça önemlidir. Bu tanıtımlar e-ticaret platformlarını ve kurumsal siteleri daha iyi bir şekilde hedef kitlelerine ulaştırabilir.

Günümüzde yararlanılan farklı arama motorları olsa da Google, bunların arasında en çok tercih edilendir. Dolayısıyla buraya reklam vermek tüketicilere daha iyi bir şekilde ulaşmanıza olanak tanır.

Tanıtım çalışmalarının SEO’ya uygun bir şekilde yapılması, daha fazla kişiye ulaşmasına yardımcı olur. Böylece daha fazla kişiye ulaşması, satışların da arttırılması mümkündür.

Sosyal Medya Reklamları

SEO ajansı tarafından yapılan çalışmalar sosyal medya reklamlarını da kapsar. Instagram, Twitter ve Facebook gibi sosyal medya ağları, global çapta 7 gün 24 saat yararlanılır. Bu durum firmalara kendilerini tanıtma, e-ticaret platformlarına da müşterilerine de ulaşma fırsatı verir.

Söz konusu ağlarda reklam vermek bu nedenle işinizi büyütmenizi sağlar. Çekici ve SEO uyumlu reklam kampanyaları, hedefinize daha kısa sürede ulaşmanıza olanak tanır.

Video Reklamları

Video reklamlar daha canlı ve dinamiktir. Bu nedenle tanıtımların daha iyi bir şekilde gerçekleştirilmesine aracılık eder.

Video SEO kurallarına uygun bir şekilde hazırlanırsa daha fazla kişiye ulaşabilir. Böylece hedef kitlenize ulaşmayı daha da kolay bir hale getirir.

E-Posta ve SMS Pazarlama

E-posta ve SMS pazarlama, tüketicilere bilgi vermek için kullanılan pazarlama sistemleridir. Böylece müşterilerinize daha kısa sürede ulaşabilir, verimli reklamlar yapabilirsiniz.

Bu tanıtım çalışmaları düzenlenirken İzmir SEO hizmeti kapsamında Google yönergelerine dikkat edilmesi, daha iyi geri dönüşümler almanıza yardımcı olur.

Yeniden Pazarlama

İnsanlar internet üzerinden alışveriş yapmadan önce farklı siteleri inceleyerek bir karşılaştırma yapar. Böylece kendisi için en uygun olanı keşfeder. Eğer sizi tercih etmelerini istiyorsanız, re-marketing burada devreye girer.

Google SEO ile uyumlu bir şekilde yapılan yeniden pazarlama, müşterilerinize daha kolay bir şekilde ulaşmanıza olanak tanır. Böylece satış oranlarınız da gözle görülür bir şekilde arttırabilir.

Backlink Alma

Backlink, SEO hizmeti esnasında yapılan işlemlerden bir tanesidir. Eğer doğru linkler kullanılırsa siteniz daha üst sıralara ulaşabilir. Başka bir siteden link almak, Google algoritmasının sizi güvenilir olarak görmesine imkan verir. Bu konu hakkında daha detaylı bilgi için SEO Danışmanlığı sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Günümüzde yaygın olarak kullanılan farklı baclink türleri vardır. Teknik açıklamaları ile bunlar şöyledir;

 1. Doğal backlink: Arama motorlarını yönlendirme ve manipüle etme gibi bir amacı yoktur. Ücretsiz olup zararsız bir yapısı vardır. Doğal olmaları nedeniyle kalitelidir ve yüksek trafik almaya yardım eder.
 2. Footer backlink: Bu backlinkler, sayfa başlığının altında yer alır. Reklamlarda kullanılan linkler olup pozitif sonuçlar almayı sağlar. Ancak kalıcı bir bağlantı olmayıp genellikle köklü internet sitelerinde görülür.
 3. NoFollow backlink: Kullanılacak sitenin güvenliğinden emin değilseniz ancak kullanmak istiyorsanız tercih edilir. Arama motoruna güvenilir olmadığını, dolayısıyla takip edilmemesi gerektiği belirtilir.
 4. DoFollow backlink: Sitenin güvenli olduğunu ve takip edilebileceğini gösterir.
 5. UGC Link: Forum siteleri, blog yorumlarından gelen linklerdir. Ancak bunlar kullanıcılar tarafından verilir.
 6. Yüksek otoriteli link: Güvenilir kaynaklardan elde edilen linklerdir.

Google SEO çalışması yaparken bu linkler arasından size en uygun olanlar tercih edilmelidir.

SEO Çalışmaları Güvenilirlik Sağlar Mı?

Eğer bir e-ticaret siteniz varsa ya da kurumsal bir siteniz bulunuyorsa, daha fazla müşteriye hitap edebilmek için güvenilir olmanız gerekir. Çünkü insanlar güvenmediği bir yerden alışveriş yapmayı da istemez.

Güvenilir bir firma olmak istiyorsanız, internet siteniz üst sıralarda yer almalıdır. Zira üst sıralarda olmanız insanların sizi sevdiğini, sık sık alışveriş yaptığını gösterir. Bu nedenle insanlar hizmetlerinize güvenebileceğini düşünerek tercih edebilir.

Profesyonel bir şekilde yapılan İzmir SEO hizmeti, bu bakımdan büyük karlar elde etmenize yardımcı olur.

İzmir SEO Hizmeti Hangi Sitelere Yapılabilir?

İzmir SEO sadece kurumlara ve e-ticaret platformlarına verilmez. Eğer bloğunuz, haber siteniz ya da farklı bir web sayfanız varsa yararlanmanız mümkündür.

Burada yapılan site içi ve site dışı SEO çalışmaları ile aynıdır. Ancak aralarına farklılıkla da vardır. Kurumsal yapılan bir çalışma rakipler analiz edilerek, firma ve ürünleri ön plana çıkarılmak için yapılır. Normal bir internet sitesinde daha fazla ziyaretçi çekebilmek hedeflenir. Bu noktada şu gibi hususlara özen gösterilmelidir;

 1. Geri dönüşüm analizleri yapılarak buna göre gerekli adımlar atılmalıdır.
 2. Sitede kullanılan tüm metinlerin profesyonel olması, metnin uzman bir kalemden çıkması gerekir.
 3. Resim, harika, video gibi eklentiler mutlaka yer almalıdır.
 4. Haftada bir, mümkün değilse ayda bir kere yeni içerikler gelmelidir.
 5. Hedef kitle incelenerek buna uygun çözümler sunulmalıdır.

İzmir SEO çalışmaları sayesinde sitenizin kurulma amacı ne olursa olsun, daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.

SEO Performansı Nasıl Ölçülür?

Google SEO İzmir çalışmalarında performans ölçümleri oldukça önemlidir. Zira güncel olarak sitenizin nasıl çalıştığını gösterir. Anahtar kelime optimizasyonu da bundan sonra uygun şekilde gerçekleştirilebilir. Bu esnada ele alınan maddeler ana hatları ile şu şekildedir;

 1. Ziyaretçilerin sitede ve sayfada geçirdiği ortalama sürenin artış göstermesi
 2. Sitenin daha fazla tıklama alması
 3. Sitenin daha fazla görüntüleme alması
 4. Sayfanın tekrar ziyaret edenlerin oranının artış göstermesi
 5. Google’un gittikçe daha yukarıda listelemesi

Yapılan inceleme ardından eksikler belirlenmekte, bir rapor halinde müşterilere sunulur. Ardından eksikler çözülerek daha verimli bir şekilde kullanılması sağlanır. Onuruzunonline.com sitenizi ayrıntılı bir şekilde inceledikten sonra, ihtiyaçlarınıza göre çözümler üretir.