Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal medya yönetimi, kurumsal sosyal medya hesaplarınızın daha başarılı bir şekilde yönetilmesine olanak tanır.

Facebook, Twitter ya da Instagram içinde bir işletme hesabı açmak ücretsiz olup dakikalar içerisinde tamamlanabilir. Ne var ki bu durum anında milyonlarca takipçi alacağınızı, beğenilerin en üst seviyelere çıkacağını göstermez. Firmanızı tanıtabilmek için her adımı planlı ve dikkatli bir şekilde atmanız şarttır.

Dolayısıyla kullandığınız dilden, paylaşımlara kadar her şeye özen gösterilmelidir. Dolayısıyla her gün saatler ayırmanız neredeyse zorunludur. Lakin bir firma için bunu sağlamak kolay da değildir. Böylece hesabınız kötü yönetileceği için markanız da olumsuz etkilenir.

Eğer bu gibi durumları önlemek, sosyal medyaya daha iyi uyum sağlamak istiyorsanız, şirketler için sosyal medya yönetimi oldukça önemlidir. Bu sayede kendinizi dijital sistemlere başarılı bir şekilde adapte edebilir, verimli sonuçlar görebilirsiniz.

Ekibimiz sosyal medya üzerine profesyonel kadrosu ile sosyal medya ağlarını daha profesyonel şekilde kullanmanızı sağlar.

Sosyal Medya Yönetimi hakkında bilgi almak için formu doldurun.

SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ
Sosyal medyadaki varlığınızı güçlendirmek adına randevu oluşturmak için bilgilerinizi girin.

Sosyal Medya Firmalara Neler Kazandırır?

Günümüzde sosyal medya platformları oldukça yaygın bir şekilde kullanılır. İnsanlar eğlenmek, zaman geçirmek gibi amaçlarla buraya kayıt olmakta, günaşırı şekilde yararlanmaktadır.

Bu durum kurumsal bir hesap sahibi olmanız halinde, hedef kitlenize daha iyi bir şekilde ulaşmanız mümkündür. Ayrıca rakiplerinizi daha iyi şekilde görebilir, buna uygun stratejileri kolay bir şekilde geliştirebilirsiniz. Sektörünüz hakkındaki son haberlere de rahat şekilde erişebilirsiniz.

Sosyal medyanın getirdiği bu avantajlar sayesinde, iş potansiyelinizi kısa sürede geliştirebilirsiniz. Kurumsal sosyal medya yönetimi size bu konuda daha iyi sonuçlar elde etmenize olanak tanır. Profesyonel ekibimiz ile işinizi kısa sürede geliştirir, ek olarak rakipleriniz ile mücadele gücünüzü arttırabilirsiniz.

Sosyal Medya Yönetimi Hangi Platformlarda Yapılır?

Kurumsal sosyal medya yönetimi, farklı hesaplarda yapılabilmektedir. Bu kapsamda Facebook, Instagram, Twitter, YouTube ve farklı kanallar yer almaktadır.

Hizmetler verilirken öncelikle firmanın mevcut hesabının durumu ve rakiplerine göre nasıl olduğu değerlendirilmektedir.

Sosyal medya yönetimi esnasında, yapılan tüm işlemlerden firma haberdar edilmektedir. Bununla sınırlı kalmadan aylık nasıl sonuçların geldiği raporlar haline sunulmakta, böylece hesapların daha iyi şekilde yönetilmesine yardımcı olunmaktadır.

Örnek Instagram Gönderi Yönetimi

Sosyal Medya Yönetimi Neleri Kapsar?

Sosyal medya yönetimi oldukça geniş konuları ele alır. Temel olarak işlemler, gereksinimleriniz incelenerek gereklilikler keşfedildikten sonra yapılır. Lakin temel olarak şu gibi maddeler yer alır;

 1. Firmanın da onayı ile kampanyalar ve ödüller verilerek, cazip bir platform sunulması
 2. Aylık şekilde performans raporlarının teslim edilmesi
 3. Firmanın yapısına uygun içerikler, metinler, görsellerin hazırlanarak paylaşılması
 4. Hesapta güncelleme yapılması
 5. Kurum için istenen platformda bir sosyal medya hesabı açılması
 6. Müşteri sadakatinin elde edilerek, yeni müşterilerin kazandırılması
 7. Firmanın ve ürünlerinin hedefleri kapsamında bir kitle belirlenerek, takip etmelerinin sağlanması
 8. Sosyal medya hesabı üzerinden, internet sitesine ziyaretçi çekilebilmesi
 9. Yapılan çalışmalar sonucunda marka bilinirliğinin arttırılması

Bu gibi hizmetlerimiz sayesinde, hesabınızı daha iyi bir şekilde yönetebilirsiniz. Profesyonel ekibimiz, ilgili hizmet kapsamında size geniş çözümler üretir.

Sosyal Medya Hangi Avantajlara Sahip?

İnternet bugün dünya çapında geniş bir şekilde kullanılır. Sosyal medya platformları bu nedenle oldukça aktiftir. Böylece insanlar birbirleri ile iletişime geçebilmekte, haberleşebilmekte ve eğlenebilmektedir.

Dolayısıyla her geçen gün üye sayıları ve kullanım oranları artar. Bu durum firmalara kendilerini verimli şekilde tanıtabileceğini gösterse de adımlar dikkatli atılmalıdır. Aksi halde kısa sürede tanınırlığınız hızlı bir şekilde düşebilir. Sevilmeyen, kalitesiz bir marka olduğunuz izlenimi uyanabilir.

Hizmetimiz, bu konuda yardımcı olarak, kendinizi daha iyi tanıtmanızı sağlar. Böylece şu gibi artılar gözlemlenebilir;

 1. Hesabınızı daha kaliteli bir yapıya getirmenize yardımcı olur.
 2. Tüketici kitlenize çekici bir hesap sunularak, sizi tercih etmelerine yardım edilir.
 3. Ulaştığınız kitleyi kısa sürede arttırmanıza yardım eder.
 4. Doğru reklam ve paylaşımlar ile tanınırlığınız ve ürün & hizmetlerinizin tercih edilmesi sağlanır.
 5. Asıl planınızdan daha yüksek sayıda kitleye ulaşılabilir.

Böylece sosyal medya yönetimi hizmeti veren ajanslar, firmanıza pek çok artı kazandırır.

Sosyal Medya Yönetimi Nasıl Yapılır?

sosyal medya yönetimi

Şirketler için sosyal medya ajansları, her adımı dikkatli bir şekilde planlayarak yapar. Bu bakımdan özen gösterilen noktalardan bazıları şöyledir;

 1. Tüm sosyal medya platformlarının dinamiği farklıdır. Facebook metin paylaşımları üzerine yoğunlaşırken, Instagram fotoğraf ve video paylaşımını hedefler. Dolayısıyla hangi platformda hesap açmışsanız, buraya uyum sağlamanız gerekir. Böylece daha iyi sonuçlar elde edilebilir.
 2. Müşteri mesajlarını ve yorumlarını yanıtsız bırakmak, memnun kalmamalarına neden olur. Böylece tanınırlığınız da kötü etkilenir. Dolayısıyla sürekli takip edilmeli, uygun cevaplar verilmelidir.
 3. Kurumsal bir hesap olmanız çok sıkıcı bir dil kullanabileceğinizi göstermez. Aynı şekilde ciddi olmamak da markanızı olumsuz etkiler. Bu ikisinin arasını tutturmak daha iyi sonuçlar elde etmenize yardımcı olur.
 4. Her sosyal medya platformunda trendler vardır ve bunlar devamlı olarak değişir. Yapılan paylaşımları bunlara uygun gerçekleştirmek, daha iyi sonuçlar elde etmenize olanak tanır.
 5. Beğeni ve takipçi gibi etkileşimlerin yüksek olması şarttır. Paylaşımlara dikkat etmek bu bakımdan önemlidir. Fotoğraf ve video ekranında neler olacağı, metnin nasıl oluşturulacağı gibi noktalara özen gösterilmelidir.

Böylece kurumsal sosyal medya yönetimi, sizlere daha iyi sonuçlar elde etmenizi sağlar. Firmamız tarafından sunulan başarılı hizmetler, sosyal medyada hedefinize kısa sürede ulaşmanızı sağlar.

Sosyal Medya Yönetimi Nasıl Uygulanır?

Profesyonel sosyal medya yönetimi tüm adımlarında planlı bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Bu bakımdan genel anlamda adımları aşağıdaki başlıklar ile açıklamak mümkün.

Hedef Kitlenizi Araştırılması

Etkili bir sosyal medya stratejisi geliştirmek için yapmanız gereken ilk şey hedef kitlenizi belirlemektir. İdeal müşterinizin temel özellikleri bu esnada tanımlanmalıdır. Bu kapsamda meslek, ilgi alanları, sorunlu noktalar, yaş, cinsiyet ve konum vardır.

Kurumsal sosyal medya yönetimi içinde ilk adım olan bu unsur, böylece müşterileri daha iyi anlamanıza ve onların ihtiyaçlarını karşılayan ve sorunları çözen bir strateji oluşturmanıza yardımcı olur.

Sosyal Medya Ağlarını Seçilmesi

Bu aşamada stratejiyi uygulamak ve hedef kitlenize ulaşmak için en etkili sosyal ağları belirlenmektedir. Müşterilerinizin en sık kullandığı sosyal ağlara odaklanılmaktadır. Bu adım özellikle sosyal medyaya yeni adım atan firmalar için geçerlidir.

2,9 milyar aktif kullanıcıya sahip Facebook, 2,2 milyar aktif kullanıcıya sahip YouTube, 2 milyar kullanıcıya sahip WhatsApp ve Instagram gibi en popüler platformlarda başlangıç olarak düşünülmektedir.

Ardından, hedef kitlenizin tercih edeceği platformlara öncelik verilmektedir. Bu sosyal ağları tanımlamak için demografik verilerinizi gözden geçirilmektedir. Bir sosyal medya denetimiyle, farklı platformlardaki etkileşimi değerlendirerek en iyi performansı göstereni bulmanız mümkün.

Sosyal Medya Stratejisi Geliştirilmesi

Kurumsal sosyal medya yönetimi, her platform için bir strateji geliştirmek üzere her platforma dikkat ederek yapılmalıdır. Kapsamlı bir strateji oluşturmak için hedef kitlenizi, gerçekleştirmek istediğiniz hedeflerin, değerlerin, sektör bilgilerinin ve marka sesinin dahil edilmesi gerekir. Ayrıca doğru bir strateji, hızlı bir büyüme sağlar.

Tasarım Profilleri

Sosyal hesaplarınızın marka sesinize, kişiliğinize ve görsel varlıklarınıza uygun olduğundan emin olunmalıdır. Müşteriler markanızı bir bakışta tanımalıdır. Olumlu bir izlenim bırakmak ve onları hesabınızı takip etmeye teşvik etmek için profesyonel görseller ve videolar yayınlanır. Profesyonel sosyal medya yönetimi yapılırken, bunun için içerik oluşturmaya zaman ayrılmalıdır.

Sosyal Medya Tasarımı

Twitter’da çekici bir başlık ve tanınabilir bir arka plan, Instagram’da akılda kalıcı bir profil resmi ve Facebook’ta bir marka başlığı ve profil resmi oluşturmak çok önemlidir. Zira kim olduğunu insanlara daha iyi gösterir.

Bir Yayınlama Planı Oluşturulması

Kurumsal sosyal medya yönetimi yapılırken, her bir içerik için takvim hazırlanmalıdır. Bu esnada farklı araçlar kullanmak, daha iyi planlamalar yapmaya olanak tanır. Bir içerik takviminde, yayınınızın tarihini ve saati planlanabilir. Gönderiler planlanarak ve hedef kitlenizle otomatik olarak paylaşılır. Bazı platformlar, etkileşimi ve alaka düzeyini en üst düzeye çıkarmak için içeriğinizi yayınlamak için en iyi zamanı da önerebilir.

Kullanıcılarla Etkileşime Geçilmesi

 Profesyonel sosyal medya yönetimi yaparken, sonraki adımda kullanıcılarla etkileşime geçmek de vardır. Bu durum onların sevgisini ve güvenini kazanmak için şarttır ve günlük iletişime değer verilmelidir. Buna ek olarak içeriğiniz aracılığıyla takipçilerle etkileşime geçilerek ve yorumlarına yanıt sunulabilmedir. İletişim, marka itibarınızı, marka bilinirliğinizi ve müşteri sadakatinizi doğrudan etkilemektedir.

Erişimin Arttırılması

Abone ve takipçi sayısını artırmak için farklı seçenekleri değerlendirmek mümkün. Bu kapsamda reklamlar, etkileşimi yüksek içerikler paylaşılması, trendlerin takip edilmesi veya Influencer’lar ile işbirliği yapılması da vardır.

Abone ve takipçi sayısını artırmak için farklı seçenekleri değerlendirmek mümkün. Bu kapsamda reklamlar, etkileşimi yüksek içerikler paylaşılması, trendlerin takip edilmesi veya Influencer’lar ile işbirliği yapılması da bulunmaktadır.

İçerik Performansını İzlenmesi

Kurumsal sosyal hesap yönetimlerinde son olarak, pazarlama çabalarınızın sosyal medyadaki performansını izlemek kalır.

Profesyonel sosyal medya yönetimi doğru bir şekilde yapılırsa, verimli sonuçlar almanıza yardımcı olur. Bu kapsamda özel raporlar aylık şekilde hazırlanmaktadır. Böylece en iyi performans gösteren içeriği inceleyerek, reklamlarınızın analizlerini ve kampanyaların etkinliğini görmeniz mümkün. Güçlü ve zayıf yönlerinizi anlamak için çabalarınızı analiz ederek gerekli önlemleri alabilirsiniz.  Bunun yanı sıra hesabınızda mevcut sorunları görmeniz, çözmek için gerekli önlemleri de düşünerek sonuç almanız mümkün.

Sosyal Medya Yönetiminde Nasıl İçerik Üretilir?

Profesyonel sosyal medya yönetimi yaparken, içerik üretimi oldukça önemlidir. Zira paylaşımların nasıl yapıldığı, hedef kitlenize daha iyi hitap edebilmeniz için şarttır. Dolayısıyla şu gibi noktalara dikkat ederek gerekli çalışmalar gerçekleştirilmelidir;

 1. Sosyal medya içeriklerinin özgün olması şarttır. Kopya içerikler sadece prestijin kaybolmasına neden olur. Ayrıca hangi hesaptan alınmışsa onun reklamları gerçekleştirilmiş olur.
 2. Özgün bir paylaşım, kaliteli olduğunu göstermez. Bu nedenle fotoğraf ve video karesine nelerin girdiğine dikkat edilmelidir. Ses ve müziklere dikkat edilmeli, her şey planlı bir şekilde ele alınmalıdır.
 3. İçerikler hazırlandıktan sonra hemen paylaşılmamalıdır. Kontrol ederek düzenleme yapmak, daha ilgi çekici sonuçlar almanıza yardımcı olur.
 4. Etiketler doğru bir şekilde kullanılarak verimli sonuçlar alınmalıdır.

Profesyonel sosyal medya yönetimi yapılırken, içerikler buna göre özel bir şekilde oluşturulur. Böylece daha iyi sonuçlar elde edilmesi mümkündür.

Sosyal Medya Yönetiminde İçerikler Nasıl Planlanır?

sosyal medya yönetiminde içerikler nasıl planlanır?

Sosyal medya için hazırlanan içerikler kaliteli olsa bile hemen paylaşılabileceğini göstermez. Planlamanın yanlış bir şekilde gerçekleştirilmesi, istenen etkilere ulaşamamanıza sebep olabilir.

Dolayısıyla ilk olarak içeriğin hangi kitleyi hedeflediği planlanmalıdır. Trendler de takip edilerek buna uygun şekilde hazırlanmalıdır. Tüm işlemler tamamlandıktan sonra paylaşım saatlerine özen gösterilmelidir. Eğer çalışma saatleri arasında yayınlanırsa, çoğu kişi tarafından görülmeyeceği, görülse bile etkileşimlerin gerçekleştirilemeyeceği bilinmelidir.

Herkesin sosyal medya kullanım saatleri değişkenlik gösterir. Bu nedenle hedef kitleniz neyse, paylaşımlar da uygun bir şekilde gerçekleştirilmelidir.

Sosyal Medyada Rakip Analizi

İşinizi büyütmek istiyorsanız, işinizi geliştirmek kadar rakiplerinizi doğru bir şekilde analiz etmek de önemlidir. İnternet buna yönelik büyük kolaylıklar sağlar.

Özellikle sosyal medya rakiplerinizin nasıl strateji izlediğini, neler planladığını ve paylaşımlarını incelemenize yardımcı olur. Böylece onlara göre özel adımlar atabilir, onların önüne kısa sürede geçebilirsiniz.

Sosyal medya yönetimi ile rakiplerinizin eksiklerini görerek yani tespit ederek, buna yönelik en iyi planlamaları gerçekleştirebilirsiniz.

Sosyal Medya Yönetiminde Reklamlar

Markanızı daha iyi tanıtmak istiyorsanız, sosyal medya platformları size büyük kolaylıklar kazandırır. Zira hedef kitlenize 7/24 ulaşabilir, uygun fiyata reklam kampanyaları düzenleyebilirsiniz.

Sosyal medya hesapları günün farklı saatlerinde oldukça aktif bir şekilde kullanılır. Dolayısıyla burada yapılan reklamlar, onlara daha kolay ulaşmanıza yardımcı olur. Ancak ne kadar büyük bütçe ayrılırsa ayrılsın bunun doğru bir şekilde yönetilmesi gerekir.

Aksi durumda büyük bir bütçe bile istenen sonuçları vermeyebilir. Kurumsal sosyal medya yönetimi, reklamların daha iyi planlanmasına yardımcı olur. Böylece düşük bütçeniz olsa bile en iyi sonuçları alarak kendinizi tanıtabilirsiniz.

Eğer sosyal medya platformlarınızdan daha başarılı sonuçlar almak, müşterilerinize daha kolay ulaşmak istiyorsanız ekibimiz size özel çözümler sunar.

S.S.S

Sosyal Medya Yönetimi Nedir?

Sosyal Medya Yönetimi, genel anlamıyla markanızın sosyal mecralardaki görünüm ve itibarını arttırmaktır. Bireysel ve uzman kullanıcıların gözünden ilk bakışta profesyonel algısını oluşturmaktır.

Sosyal Medya Yönetimi Nasıl Yapılır?

Sosyal medya yönetimi, hesapların oluşturulması ve kurumsal kimlik çalışmaları ile başlar. Çeşitli paketler halinde sunulur. Genel olarak özel gönderilerin hazırlanması, paylaşılması ve alakalı reklamların oluşturulması hizmetini kapsar.

Sosyal Medya Yönetimi Ücretleri Nedir?

Sosyal Medya Yönetimi Ücretleri, 2023 yılı için ortalama olarak 3.000TL-10.000TL arasında değişmektedir.