Milletvekili Dijital Danışmanlığı

Milletvekili dijital danışmanlığı, potansiyel seçmenlerine ulaşmaları, etkileşim kurabilmeleri için özel bir şekilde sunulmaktadır. Milletvekili aday adayları etkili bir kampanya gerçekleştirmek, söylemlerini ve mesajlarını geniş halk kitlelerine ulaştırmak için pek çok çalışma yürütmektedir.

Geçmiş dönemlerde bunlara yönelik olarak halk buluşmaları, halk ziyaretleri ya da miting gibi çalışmalar gerçekleştirilmiştir. Teknolojinin geliştiği günümüzde buna yönelik olarak farklı çözümler de teklif edilmektedir.

Google ADS reklamları ve sosyal medya hesaplarını doğru bir şekilde yönetmek, milletvekili dijital danışmanlığı çerçevesinde gerçekleştirilen çalışmalardan bazılarıdır. Tüm projeler milletvekili adaylarına göre, özel bir şekilde yürütülmektedir. Milletvekili dijital danışmanlığı kapsamında sunum, tanıtım ve tutundurma en önemli adımlardır.

Dijital SEO Danışmanlığı

Milletvekili dijital danışmanlığı ayrıntılı bir şekilde planlanmaktadır. Bu kapsamda SEO çalışmaları da yapılmaktadır. İnternet ortamı günümüzde oldukça geniş bir yapı taşımaktadır. Adaylarınızın sizi kolay bir şekilde ulaşmasını, arama yaptıkları zaman doğru sonuçlar ile sizlere ulaşmalarını sağlamak istiyorsanız SEO çalışmalarının bu konuda büyük bir önemi yer almaktadır.

Doğru bir şekilde yapılan SEO çalışması, milletvekili adaylarına bu konuda yardım edebilmektedir. Anahtar kelime çalışmaları bu bakımdan büyük önem arz etmektedir. Eğer doğru bir şekilde gerçekleştirilirse, müşterilerinizin bir arama gerçekleştirdikleri zaman size zorluk çekmeden ulaşabilmektedir.

Danışmanlık Çerçevesinde Yapılan Çalışmalar

Milletvekili dijital danışmanlığı çerçevesinde farklı çalışmalar gerçekleştirilebilmektedir. Bu bakımdan tek hizmet anahtar kelime çalışması ile limitli olmamaktadır. Bu çerçevede farklı çalışmalar da sağlanabilmektedir.

Toplu SMS gönderme bunlardan bir tanesi olmaktadır. Çalışmalar milletvekili adaylarına göre özel ve ayrıntılı bir şekilde planlanmaktadır. Ayrıca farklı projeler diye yine yer alabilmektedir. Bu çerçevede şu gibi seçenekler de yine yer almaktadır:

 1. Milletvekili aday tanıtım kartları
 2. Milletvekili aday tanıtım kartvizitleri
 3. Milletvekili aday afişleri
 4. Milletvekili aday kalemleri
 5. Milletvekili aday magnetleri
 6. Milletvekili aday blokları
 7. Milletvekili aday çantaları
 8. Milletvekili aday pankartları
 9. Milletvekili aday brandaları

Bunların her biri milletvekili aday danışmanlığı hizmetlerinde özel bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Ayrıca farklı çalışmalar da yine yer almaktadır. Bunların her biri milletvekili adayları için özel bir şekilde tasarlanmaktadır.

Milletvekili Dijital Danışmanlığında Yapılan Çalışmalar

Milletvekili dijital danışmanlık hizmetleri, normal danışmanlık hizmetlerine göre daha farklı bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Genel anlamda dijital pazarlama hizmetlerinde şu gibi başlıklar yer almaktadır:

 1. Sosyal medya çalışmaları
 2. Arama motoru optimizasyonu
 3. Arama motoru pazarlaması
 4. Google reklamları
 5. Facebook ve Instagram reklamları
 6. E-posta pazarlaması
 7. İçerik pazarlama
 8. Mobil pazarlama
 9. Çevrimiçi halkla ilişkiler

 Bununla birlikte milletvekili dijital danışmanlığı, milletvekili adaylarının kendilerine en uygun bulduğu seçenekler göz önünde bulundurularak gerçekleştirilmektedir. Milletvekili adayları ile görüşme yapılarak talepleri ve isteklerine göre hareket edilmektedir. 

Bu bakımdan milletvekili dijital danışmanlığı, her milletvekili için özel bir şekilde planlanarak gerçekleştirilmektedir. 

Sosyal Medya Çalışmaları

Sosyal medya günümüzde pek çok insan tarafından, 7 gün 24 saat boyunca kullanım görmektedir. İnsanlar zaman ve mekan fark etmeden Facebook, Instagram ve daha birçok platformu kullanmaktadır.

Bu bakımdan dijital danışmanlık hizmetleri, sosyal medya aracılığı ile gerçekleştirilebilmektedir. Böylece tanıtımlar daha başarılı ve verimli bir şekilde yapılmaktadır. Sosyal medyanın 7/24 kullanılması sebebiyle kişilere daha kolay ve hızlı biçimde, her zaman ve her yerde ulaşmak mümkün olmaktadır. 

E-Posta Pazarlama

E-posta pazarlama, dijital pazarlama hizmetleri arasında yer alan seçeneklerden bir diğeri olmaktadır. Bu çözümler günümüzde genellikle bilgi vermek ya da re-marketing gerçekleştirmek dahil farklı amaçlara yönelik olarak yapılabilmektedir.

E-posta pazarlama dikkatli bir şekilde gerçekleştirilse ve özenli bir şekilde planlanırsa, ilgi çekici bir yapıya sahip olabilir. İstenen mesajlar da bu sayede kısa sürede etkili bir şekilde aktarılabilmektedir.

İçerik Pazarlama

İçerik pazarlama, dijital pazarlama hizmetleri yaparken gerçekleştirilebilecek çalışmalardan bir tanesi olmaktadır. Bu kapsamda blog metinleri, ürün açıklamaları dahil birçok hizmet verilmektedir. Tüm bunlar SEO uyumlu bir şekilde gerçekleştirilmekte, böylece arama motorlarında daha iyi sıralamalar elde edilmektedir.

Mobil Pazarlama

Dijital pazarlama çalışmaları ayrıntılı bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Bu kapsamda yapılan çalışmalardan bir tanesi de mobil pazarlamadır. 

Akıllı telefonlar ve tabletler, günümüzde insanlar tarafından yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Bilgisayarlar her zaman istendiği gibi kullanılamasa da bu cihazlar aynı değildir. Kişiler yedi gün yirmi dört saat boyunca, diledikleri yerde istedikleri gibi faydalanabilmektedir. 

Bu bakımdan tanıtım çalışmaları içerisinde mobil pazarlamanın yeri ve önemi oldukça fazladır. Doğru yapılan bir mobil pazarlama çalışması, tanıtımları verimli ve etkili bir şekilde gerçekleştirebilmektedir. Mobil pazarlama kendi içerisinde farklı şekillerde yapılabilmektedir.

Anlık bildirimler, SMS mesajları, QR kodları, e-posta ve uygulama içi reklamlar, verimli bir şekilde kullanım görebilmektedir. Tüm bu dijital danışmanlık çalışmaları, kişilerin ihtiyaçlarına ve isteklerine göre özel bir şekilde planlanmaktadır. 

Bu bakımdan milletvekili dijital danışmanlığı da milletvekili adaylarına göre özel bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Milletvekili adayına göre gerçekleştirilen çalışmalar ayrı planlandığı için farklılık arz etmektedir.

Milletvekili Dijital Danışmanlığı Nedir?

Bu hizmet, dijital platformlar aracılığıyla gerçekleştirilen danışmanlık hizmetleridir.

Milletvekili Dijital Danışmanlığı Nasıl Yapılır?

Bu hizmet swot analizi sonrasında detaylandırılıp, milletvekili adaylarının isteklerine göre özel bir şekilde planlanarak gerçekleştirilmektedir.

Dijital Danışmanlığın Normal Danışmanlıklardan Farkları Nelerdir?

Normal danışmanlıkta afiş, tanıtım kartları gibi çözümler kullanılırken dijital danışmanlık online sistemlerden yararlanmaktadır.