SEO

Kullanıcıların Yaptığı Diğer Aramalar Özelliği ve SEO

Kullanıcıların yaptığı diğer aramalar, arama motorlarının özelliklerinden bir tanesi olmaktadır. Her ne kadar bilinmese de işlevleri bakımından çok kullanışlı bir yapı taşımaktadır. Söz konusu özellik, arama yapanların aradıkları bilgileri bulmalarına yardımcı olmayı amaçlayan bir Google Arama özelliği şeklinde verilmektedir.

Kullanıcı bir anahtar kelime aradığında, Google Arama o konuyla ilgili en alakalı ve yüksek kaliteli web sayfalarını göstermektedir. Ancak kullanıcı, arama sonuçlarından birini tıklar lakin birkaç saniye içinde arama sayfasına geri dönerse, Google, arama sonucunun arama yapanın sorgusunu karşılamadığını varsaymaktadır.

Bu durumda kullanıcının daha önce tıkladığı arama sonucunun altında söz konusu arama sonuçları gösterilmektedir. Kullanıcıların yaptığı diğer aramalar özelliği, genel hatları ile bu şekilde anlatılabilmektedir.

İlgili Aramalar ile Arasındaki Farklar Neler?

Kullanıcıların yaptığı diğer aramalar özelliği, ilgili aramalar ile aynı olarak zannedilse de farklı yapıları gözlemlenmektedir. En büyük fark, iki bölümün konumlandırılması olmaktadır. Çünkü diğer aramalar özelliği doğrudan tıkladığınız arama sonucunun altında görünmektedir. Öte yandan, ilgili aramalar, arama sayfasının alt kısmında yer almaktadır.

Diğer özelliklerin konumu, ilgili aramalardan daha fazla tıklama alma olasılığının yüksek olduğu sonucunu da göstermektedir. Ancak bilinmesi gereken nokta, bu özelliğin daha az anahtar kelime önerisi içerdiği ve bunlardan bazıları İlgili aramaların parçası olmadığıdır.

Kullanıcıların Yaptığı Diğer Aramalar Neden Önemli?

Bu soru pek çok kişi tarafından sorulabilmektedir, çünkü özellik yeni olmasa da birçok kişi tarafından SEO çalışmalarında yeni duyulmuştur. 

Diğer aramalar özelliğindeki anahtar kelimeler doğrudan Google’ın veritabanından gelmektedir. Bunlar hedef kitlenizin konunuz hakkında daha fazla bilgi edinmek için sıklıkla kullandığı arama sorguları olmaktadır. Bu nedenle, bu anahtar kelimelere dikkat etmek, kitlenizin tercihlerini ve ilgi alanlarını anlamak için çok önemlidir.

Bunun yanı sıra herhangi bir konu için diğer aramalar özelliğindeki anahtar kelimelerini manuel olarak arayarak, sonuca tıklayarak ve arama sayfalarına dönerek bulunabilmektedir. Buna yönelik olarak kullanılan araçlar, SEO stratejinizi hızlı şekilde geliştirmektedir.

Kullanıcıların Yaptığı Diğer Aramalar Nasıl Kullanım Görebilir?

Bu özellik, SEO çalışmaları esnasında farklı şekillerde kullanım görebilmektedir. Bunlardan bir tanesi anahtar kelime araştırması yapmaktır. Diğer aramalar kısmında yer alan kelimeler doğrudan Google’ın arama kayıtlarından gelmektedir. 

Bu da konunuzla son derece alakalı olduğu anlamını taşımaktadır. Bu anahtar kelimeler için sıralama, ek trafik oluşturmanıza ve sitenizin genel konu otoritesini geliştirmenize destek olmaktadır.

İçerik Bulma

Kullanıcıların yaptığı diğer aramalar özelliği, içerik bulma konusunda da yardımcı olmaktadır. Her site için içerik üretmek önem taşımaktadır. Doğru üretilen içerik, sizi arama sonuçlarında daha üst sıralara kolay şekilde çıkarabilmektedir. 

Her ne kadar içerik konusu bulmak kolay gibi dursa da aslında birçok zorluk taşımaktadır. İçerik fikirleri bulmakta zorlanıyorsanız, diğer aramalar kısmındaki anahtar kelimelerini kullanmak size yardımcı olacak mükemmel bir yöntemdir.

Üstelik bunun kullanımı oldukça kolay olmaktadır. Sadece hedeflenen konunun aratılması, sonrasında ise diğer aramalar özelliğindeki anahtar kelimelerin bulunması gerekmektedir. Ardından, farklı sekmede her bir diğer aramalar anahtar kelimesini aratılmakta ve yeni ve benzersiz içerik fikirleri bulmak için en üst sıradaki sayfaları analiz edilmektedir.

İçerik fikri üretimi için diğer aramalar anahtar kelimelerinin en büyük avantajı, nişinizi olası tüm açılardan kapsayarak sitenizin güncel alaka düzeyini artırmanıza yardımcı olmasıdır.

Site İçi SEO Geliştirme

Site içi SEO geliştirme için de kullanıcıların yaptığı diğer aramalar özelliği kullanılabilmektedir. Sitenizin içindeki SEO gücünü artırmak istiyorsanız, içeriğinizi optimize etmek için diğer aramalar kısmındaki anahtar kelimelerinden yararlanılabilmektedir.

Bunun yanı sıra diğer aramalar kısmındaki anahtar sözcükleri, uzun biçimli blog gönderileri ve makaleler yazmak için kullanışlı olmaktadır. Uzun biçimli yazı genellikle 2500-5000 kelime arasında değişmektedir. Ancak sadece konu başlığından hareket ederseniz hedeflediğiniz kelime sayısını tutturmanız da olanaksızdır. 

Bu nedenle  uzun biçimli bir gönderi yazmak istiyorsanız birden çok bölümü, alt başlığı ve konuyu kapsamanız gerekmektedir. Diğer aramalar kısmındaki anahtar kelimelerini kullanarak, kolayca uzun biçimli bir gönderi oluşturmanız, alt başlıklar bulmanız ve içeriğinizde ele alacağınız ilgili konuları keşfetmeniz mümkündür.

S.S.S.

Google Kullanıcıların Yaptığı Diğer Aramalar Özelliği Nedir?

Bu özellik kullanıcının aradığı belirli bir anahtar kelimeye veya kelime öbeğine dayalı olarak ilgili arama terimlerini ve kelime öbeklerini gösteren bir özelliktir.

Kullanıcıların Yaptığı Diğer Aramalar SEO İçin Neden Önemlidir?

Bu özellik insanların neleri aradıklarına ve sorgularını nasıl ifade ettiklerine ilişkin bilgi sağlar. Böylece onların ihtiyaçlarına ve ilgi alanlarına daha uygun içerik oluşturmanıza yardımcı olabilir.

SEO İçin Kullanıcıların Yaptığı Diğer Aramalar Nasıl Kullanılır?

Diğer aramalar özelliği kontrolü, SEO uzmanı tarafından her web sitesi için özel ve ayrıntılı bir şekilde yapılmaktadır.

Kullanıcıların Yaptığı Diğer Aramalar İfadesi Nerede Bulunabilir?

Bir anahtar kelime veya kelime öbeği arandığında, arama sonuçları sayfasının en altında bulunur.

Kullanıcıların Yaptığı Diğer Aramalar Özelliği, Arama Motoru Sıralamasını İyileştirmede Yardımcı Olabilir Mi?

Bu özellik insanların en çok neler aradığını görmenize ve sitenizi buna uygun düzenlemenize, yeni içerikler üretmenize yardımcı olur. Böylece ilgilere göre içerikler hazırlanabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir